Tyto stránky jsou zastaralé a nepředstavují aktuální webovou prezentaci Univerzity Palackého.
Pokud jste sem zabloudili omylem, aktuální web je https://www.upol.cz/.
Portál  |  STAG  |  e-mail
English
Univerzita Palackého

Sbor ATENEO

Smíšený komorní sbor ATENEO Univerzity Palackého v Olomouci

Soubor, složený ze studentů Univerzity Palackého v Olomouci, vznikl v roce 2001 z iniciativy hudbymilovného studentsva pod záštitou katedry hudební výchovy pedagogické fakulty. Studium některého z hudebních oborů ovšem není podmínkou pro vstup, a tak řady členů jsou poměrně pestré: od studentů matematických disciplín přes budoucí lékaře, přírodovědce a informatiky až po právníky či investigativní žurnalisty, samozřejmě i budoucí učitele.

Od počátků řídí sbor doc. PaedDr. Pavel Režný, Ph.D., pedagogický a vědecký člen kolektivu katedry hudební výchovy PdF UP.

Repertoár ATENEA je stejně rozmanitý jako jeho složení. Rozprostírá se od tzv. staré muziky až po hudbu moderní, v některých případech postmoderní. Rozpětí stylů se pohybuje od hudby vážné přes sborové úpravy lidových a populárních písní až po skladby menšinových žánrů jako blues, spirituál či gospl. Ateneo pravidelně vystupuje na koncertech po celé České republice i v zahraničí. Sbor získal několik mezinárodních ocenění (Slovensko, Rakousko, Švýcarsko , Francie, Dánsko, Polsko , USA), spolupracuje s jinými hudebními tělesy – sbory, komorními orchestry a soudobými českými autory (J. Pavlica , A. Tučapský , P. Klapil , R. Pachman , J. Pospíšil). Některé skladby i premiéroval (např. A. Tučapský : Missa Clara, 2008). Těleso je nositelem prestižní ceny Unie českých pěveckých sborů - Sbor roku 2009.

Sbor se schází dvakrát týdně, vždy v úterý a ve středu od 18 hodin, ve sborovém sále (učebna 301) podkrovních prostor Olomouckého konviktu, Uměleckého centra UP.

Nábor nových členů probíhá především na začátku akademického roku. Do sboru je však možné nastoupit i v průběhu roku.

Nahoru

Zpravodajství z UP

Calendar of Events now only on Palacký University's  new webpages

Aktuální konference, kongresy a sympozia na UP
Stránka aktualizována: 03. 02. 2016, Daniel Agnew