Portál  |  STAG  |  e-mail
English
Univerzita Palackého

DTP a tiskárna

Technická a výtvarná redakce (DTP studio)

DTP studio disponuje sedmi pracovišti vybavenými grafickým software Adobe Creative Suite.

Redaktoři mají bohaté zkušenosti se zpracováním nejrůznějších typů tiskovin: vše od exkluzivních barevných knih přes učebnice a monografie až po časopisy, brožury, výroční zprávy, letáky a vizitky. 

DTP studio připravuje také elektronické publikace na CD/DVD.

Polygrafické středisko (tiskárna)

Hlavním úkolem polygrafického střediska je poskytování tiskových, rozmnožovacích a knihařských služeb.

V souvislosti s jejich zabezpečením vykonává tyto činnosti:

Na konci roku 2014 přibyl do strojního vybavení polygrafického střediska barevný digitální tiskový stroj Xerox DC8002, který kvalitou svého výstupu plně vyhovuje vysokým nárokům na kvalitu barevného tisku. Plnobarevné tiskoviny jsou zákazníky stále více požadovány a my tak můžeme vlastními silami pokrýt veškeré tyto zakázky – navíc za velmi příznivé ceny. Běžný černobílý tisk nadále uspokojivě zabezpečují digitální tiskové stroje XEROX Fudjin a Mahagony. Tato technologie umožňuje řešení problému neustále vzrůstajících požadavků na „malonákladový“ tisk a tisk ve velmi krátkých termínech. Díky stroji pro automatickou duplikaci a potisk optických disků od firmy Sovte můžeme vyrábět vlastními silami CD i DVD.

V dokončující výrobě doplňuje standardní knihárenské vybavení (snášečka, řezačka, šička na vazbu V1, rylovačka) nový poloautomatický stroj na výrobu lepené vazby V2 BOURG BB. Laminovací stroj zn. Foliant s hydraulickým přítlakem pak doplňuje komplexní nabídku konečného zpracování publikací.

Zpravodajství z UP

Calendar of Events now only on Palacký University's  new webpages

Aktuální konference, kongresy a sympozia na UP
Stránka aktualizována: 09. 10. 2015, Petr Jančík