Tyto stránky jsou zastaralé a nepředstavují aktuální webovou prezentaci Univerzity Palackého.
Pokud jste sem zabloudili omylem, aktuální web je https://www.upol.cz/.
Portál  |  STAG  |  e-mail
AktualityNews
Cambridge Exams RegistrationTHE Rankings
QSU EECA Rankings

Britské centrum

Aktuality

Ve spolupráci s našimi partnery pořádáme vzdělávací, kulturní a společenské akce pro veřejnost. Pokud máte zájem s námi spolupracovat, kontaktujte nás. 

Akce

Otevírací doba

Britské centrum bude zavřeno ve dnech 28. a 29. 10. z důvodu státního svátku.

V ostatní dny je otevřeno ve standardních otevíracích hodinách

25. výročí založení Britského centra

Již 25 let nabízíme služby v oblasti studia a výuky angličtiny a mezinárodních jazykových certifikací. Jako poděkování za Vaši dosavadní přízeň, jednorázové nebo dlouhodobé využívání našich služeb, či spolupráci na společných projektech Vám nabízíme následující slevy na naši aktuální nabídku:

1) 5% na jazykový kurz podle Vašeho výběru

2) 15% na zkoušku nanečisto (pretest) 

3) 25% na rozřazovací test

Tato nabídka platí pro stávající klienty i nové zájemce od 25. srpna 2016 do 25. září 2016. O slevu je třeba požádat při registraci nebo podávání přihlášky v Britském centru. 

ad 1) Naše kurzy jsou vhodné jak pro studenty různých úrovní, tak i pro učitele angličtiny. Kurzy vyšší úrovně mají akreditaci MŠMT, účastníci obdrží certifikát o absolvování ročního programu DVPP.  Další informace o kurzech najdete zde.

ad 2) Cambridgeské zkoušky nanečisto (pretesty) nabízejí možnost vyzkoušet si všechny části zkoušky (FCE, CAE, CPE) za podmínek odpovídajících ostré zkoušce. Další informace o pretestech najdete zde.

ad 3) Britské centrum nabízí Oxford Quick Placement Test a Cambridge Placement Test, což jsou interaktivní testy zahrnující poslech, čtení, gramatiku a slovní zásobu. Testování je anonymní, výsledky jsou k dispozici pouze Vám.  Další informace o rozřazovacích testech najdete zde.

Jazykové kurzy pro pokročilé

Pokud hledáte kvalitní přípravu na mezinárodní jazykovou zkoušku, nebo máte zájem o kurz angličtiny vyšší jazykové úrovně, máte možnost se přihlásit do některého z našich kurzů angličtiny pro pokročilé. Přípravné kurzy na zkoušky FCE, CAE a CPE jsou součástí programu DVPP akreditovaného MŠMT ČR.

Kurzy pod vedením kvalifikovaných a zkušených lektorů kombinují výuku gramatiky a slovní zásoby s rozvojem čtyř hlavních jazykových dovedností: mluvení, poslechu, čtení a psaní. Kurzy začínají v říjnu 2016 a končí v květnu 2017. 

Přihlásit se můžete zde. Základní informace o kurzech najdete zde

Prepare them for Cambridge English exams

Ve spolupráci s Cambridge University Press pořádáme ve středu 19. října od 14.30 do 16.15 seminář pro učitele angličtiny, který povede Mgr. Jana Čadová, ELT konzultantka CUP. Další informace najdete zde

Seminář společně s výstavou produkce CUP se bude konat v Britskému centru, Křížkovského 8. Vstup volný, počet míst je omezen, přihlásit se můžete zde

Žádáme uživatele BC, aby nepsali do vypůjčených materiálů!

Vzhledem k tomu, že v poslední době narůstá počet případů, kdy uživatelé vrací výpůjčky popsané, čímž se (především u testů) zásadně snižuje jejich užitná hodnota, zavádíme od září 2016 přísnější kontrolu stavu půjčovaných materiálů. Prosíme Vás, abyste si ve vlastním zájmu Vaše výpůjčky kontrolovali, zda nejsou popsané. Pokud budou materiály s datem výpůjčky po 19. 9. 2016 vráceny do BC popsané, budeme v souladu Knihovním řádem KUP považovat tyto materiály za poškozené a po uživateli žádat jejich úhradu v plné výši.

Cambridgeské zkoušky

Na všechny zkoušky se můžete registrovat online zde.

Další informace najdete Opens internal link in current windowzde.

Digitální knihovna Williama Shakespeara

Ve studovně Britského centra najdete digitální knihovnu Williama Shakespeara.

Projekt Nadace Vodafone ČR vznikl ve spolupráci s Britskou knihovnou a British Council a odkazuje na 400. výročí úmrtí Williama Shakespeara (23. dubna 1616). Knihy si uživatelé mohou stáhnout pomocí QR kódů.

Pretests (Cambridgeské zkoušky nanečisto)

Ve spolupráci s jazykovou školou UPLIFT pořádáme pravidelně Cambridgeské zkoušky nanečisto. Pod vedením zkušených odborníků si vyzkoušíte všechny části zkoušky za podmínek odpovídajících skutečné zkoušce. Přesný časový harmonogram a místo konání závisí na počtu přihlášených. Další informace najdete zde. Přihlásit se můžete online zde. Počet míst je omezen, doporučujeme včasnou rezervaci!

Stipendijní podpora pro studenty FF UP

Od roku 2016 nabízí děkanát FF UP stipendijní podporu pro studenty, kteří úspěšně složí mezinárodní zkoušku z angličtiny. 

Studenti FF UP, kteří během jejich řádného studia složí v Britském centru KUP úspěšně zkoušku Cambridge English, mají nárok na podporu ve výši 10% z ceny zkoušky FCE, 20% z ceny zkoušky CAE a 40% z ceny zkoušky CPE. Stipendijní podpora se vyplácí zpětně na základě předložení certifikátu ze zkoušky.

Další informace o stipendijní podpoře najdete zde

Rozřazovací testy v Britském centru

Otestujte si své znalosti angličtiny pomocí rozřazovacích testů, které jsou dispozici na počítačích ve studovně Britského centra. Testy Vám pomohou vybrat si jazykovou zkoušku, kurz nebo studijní materiály odpovídající Vaší jazykové úrovni podle Společného evropského referenčního rámce pro jazyky (úrovně A1, A2, B1, B2, C1, C2).

Nabízíme Oxford Quick Placement Test a Cambridge Placement Test, což jsou interaktivní testy zahrnující poslech, čtení, gramatiku a slovní zásobu. Skládají se bez použití slovníku, nevystavuje se žádné potvrzení o dosažené úrovni, testování je anonymní, výsledky jsou k dispozici pouze Vám. 

Registrace na zkoušky

Individuální registrace:

Ke zkoušce se můžete registrovat online zdeProsím, nepoužívejte při registraci diakritiku.  Po správném provedení registrace obdržíte automatické potvrzení na Vaši e-mailovou adresu, kterou jste při registraci uvedli. Vaše registrace je platná teprve po uhrazení celého poplatku za zkoušku (v hotovosti, bankovním převodem nebo složenkou), a to nejpozději do 3 dnů od Vašeho zaregistrování. Variabilní symbol pro Olomouc je 9006, doklad o zaplacení prosím zašlete na bc@upol.cz.

Hromadné registrace:

Školám a firmám nabízíme možnost hromadné registrace kandidátů. V rámci hromadné registrace komunikujeme s institucí jako zástupcem kandidátů a poskytujeme jí veškeré informace. Instituce hradí poplatky za kandidáty hromadně. Pro hromadnou registraci je třeba nejprve odeslat kontaktní údaje vaší společnosti do registračního systému zde. Hromadné registrace je potom možné provádět zde.

Základní informace o zkouškách nanečisto (pretestech) najdete zde, přihlášku ke zkoušce nanečisto najdete zde.

Formulář souhlasu s fotografováním uchazeče mladšího 18 let najdete zde.

Certifikáty z mezinárodních zkoušek z angličtiny

V Britském centru jsou nyní připraveny k vyzvednutí certifikáty ze zkoušek KET a PET konaných v květnu 2016, PB/CB FCE, PB/CB CAE a PB CPE konaných v červnu 2016.

Pokud jste byli u zkoušky úspěšní, můžete si Váš certifikát vyzvednout kdykoliv v otevíracích hodinách Britského centra. 

Newsletter - informace o akcích BC e-mailem

Aktuální nabídku služeb BC najdete zde nebo v Newsletteru, který příležitostně rozesíláme našim členům a dalším zájemcům o informace o službách, seminářích a novinkách v BC prostřednictvím elektronické pošty.

Odběr Newsletteru můžete zrušit nebo obnovit zde.

 

 

Stránka aktualizována: 07. 05. 2016, Martin Štěrba