Tyto stránky jsou zastaralé a nepředstavují aktuální webovou prezentaci Univerzity Palackého.
Pokud jste sem zabloudili omylem, aktuální web je https://www.upol.cz/.
Portál  |  STAG  |  e-mail
Nákup elektronických knihNákup elektronických knih
THE Rankings
QSU EECA Rankings

Aktivity

Nákup elektronických knih ze zahraničí

V rámci projektu NATURA: vědecké informační zdroje přírodních věd (reg. č. CZ.1.05/3.2.00/12.0228) mohou vědečtí pracovníci, pedagogové a prostřednictvím katedry i studenti do pátku 22. 11. 2013 podávat návrhy na nákup elektronických knih z přírodovědných a lékařských oborů. Tyto knihy se stanou trvalou součástí knihovního fondu a budou pro zaměstnance a studenty UP odkudkoli přístupné.

K výběru knih slouží EBSCOhost Collection Manager (EMC).

Uživatelské jméno a přístupové heslo získáte v odd. bibliograficko-informačních služeb - kontakt:  bis@upol.cz, tel. 585 631 744 nebo 585 631 722.

Všechny návrhy na nákup elektronických publikací zasílejte Mgr. Antonínu Pokornému – kontakt: antonin.pokorny@upol.cz, tel. 585 631 720.

Návod, jak v ECM vyhledat tituly pro vaši vědeckou nebo pedagogickou činnost

Zobrazení zakoupených elektronických knih

Knihy, které budou prostřednictvím ECM zakoupeny, budou pro uživatele k dispozici dvojím způsobem:

ONLINE

  • Elektronické knihy budou součástí knihovního fondu stejně jako knihy tištěné  a bude je možné vyhledat v katalogu Knihovny UP.  Webový odkaz na plný text knihy bude součástí katalogizačního záznamu.
  • Elektronické knihy se budou rovněž zobrazovat v rozhraní databáze EBSCOhost jako samostatné informační rozhraní.

OFFLINE

  • Elektronické knihy bude možné půjčovat a pracovat s nimi mimo počítačovou síť. Tyto knihy budou kompatibilní se všemi zařízeními, která respektují DRM (Digital Rights Management). Pro jejich zobrazení bude třeba nainstalovat plugin Adobe Digital Reader nebo Blue Fire Reader (pro iPad), které jsou k dispozici zdarma. Pokud budou elektronické knihy půjčené, nebudou (stejně jako je tomu u tištěných knih) k dispozici pro ostatní čtenáře.
Stránka aktualizována: 05. 11. 2013, Daniel Arely