O nás

V roce 1997 bylo založeno dvěma studenty oboru Rekreologie Jurop Wellness Centrum na sportovní hale UP. Po rekonstrukci sportovní haly UP Olomouc, poničené následky povodní byla předmětem začínajícího podnikání především diagnostika zdravotního stavu spojená s provozem fitcentra. V roce 1998 se k nabízeným službám připojilo i provozování sauny a solária. Postupem času se obměnili nejen majitelé, shodou náhod také absolventi oboru rekreologie, ale také vybavení Jurop Wellness centra a poskytované služby. Název Jurop odvozený z příjmení zakladatelů však zůstal stejný až do roku 2010.
 Od 1.1.2011 přechází fitcentrum Jurop pod Univerzitu Palackého pod názvem AKADEMIK FITNESS. Stává se tak součástí servisní organizace Akademik sport centrum UP v Olomouci (ASC UP). ASC UP zajišťuje sportovní a rekreační programy pro studenty, zaměstnance univerzity a olomouckou veřejnost. V současné době obhospodařuje kromě fitcentra i indoor-cycling centrum (spinning), lukostřelnici, sportovní, herní a taneční programy v několika tělocvičnách v prostorách Univerzity Palackého. ASC UP dále nabízí sportovní pobytové kurzy (lyže, snowboard, telemark, skialp, horolezectví, vodní turistika, cvičení u moře...) u nás i v zahraničí. Pro děti nabízí širokou nabídku příměstských táborů prezentovaných veřejnosti pod značkou ,,Léto dětí" (www.letodeti.cz), letní pobytové tábory, lyžařské školy pro MŠ. Více o ASC UP najdete na www.akademikolomouc.cz.

Co se však nezměnilo je stálý důraz na osobní, příjemný a profesionální přístup k našim klientům, navození domácí a pohodové atmosféry, potřebné k pohodě a radosti ze cvičení a množství poskytovaných služeb a jejich rozšiřování dle přání klienta. Jen tak podle nás půjdou brzy vidět výsledky Vaší snahy.

UPOZORNĚNÍ - rekonstrukce SH

Sportovní hala se od července 2017 nachází v rekonstrukci! Vstup do SH a do Akademik Fitness je bočním vchodem (od Lidlu a Finančního úřadu). Děkujeme za pochopení!

Dárkové poukazy

Máme pro Vás tip na dárek - zakupte dárkový poukaz do sauny nebo do posilovny... Můžete si vybrat počet vstupů, které darujete! :-)

Běžecký pás

Od 5.12.2013 je v Akademik Fitness běžecký pás! Přijďte si ho vyzkoušet...  Ideální příležitost pro držitele průkazu na základní sportovní program, kteří ještě nevyužili dva volné vstupy k nám do posilovny. Přijďte se k nám proběhnout!

Slevy pro studenty a zaměstnance UP

Podporujeme studenty.
Jste student nebo zaměstnanec UP?
Přijďte k nám do sauny, solária nebo fitcentra.

Máme pro vás slevu!

Stránka aktualizována: 26. 08. 2015, Tomáš Valenta