Klíčové aktivity a jejich výstupy

• KA 1: Školení odborných garantů zahraničních pracovních stáží a koordinátorů pro zahraniční záležitosti a mobilitu
      • Jak zajistit kvalitu zahraničních pracovních stáží – 2denní kurz 2×;
      • Webová aplikace INTLAG – nástroj pro řízení zahraničních pracovních stáží a vztahů s hostitelskými organizacemi – půldenní kurz 2×;
      • Jazykové kurzy angličtiny a francouzštiny – 2týdenní kurz;
      • Dlouhodobý distanční kurz řízení lidských zdrojů;
      • 46 absolventů školení z řad akademických a ostatních pracovníků UP.

• KA 2: Tvorba metodiky zajištění kvality zahraničních pracovních stáží
    • Výstupy:
      • Metodika coby souhrnný popis doporučených norem, postupů a nástrojů pokrývajících celý životní cyklus vytvářeného systému včetně uživatelských manuálů pro studenty, katedrální garanty a zahraniční hostitelské organizace.

• KA 3: Tvorba webové aplikace INTLAG pro řízení zahraničních pracovních stáží a vztahů s hostitelskými organizacemi
    • Výstupy:
      • Vytvořená aplikace, resp. její databáze obsahující seznamy ověřených zahraničních zaměstnavatelů, nabídek zahraničních pracovních stáží, žadatelů o stipendium, nominovaných studentů, závěrečných zpráv studentů včetně diskusního fóra apod.

• KA 4: Tvorba a realizace kurzů interkulturní komunikace v cizích jazycích
    • Výstupy:
      • Kurzy interkulturní komunikace v cizích jazycích ve variantách angličtina, němčina, francouzština, španělština, ruština – bloková výuka či semestrální kurz (varianta v angličtině a němčině 8×, každý z ostatních kurzů 4×);
      • 420 absolventů kurzů z řad studentů.

• KA 5: Začlenění zahraničních pracovních stáží do kurikula UP
    • Výstupy:
      • Zahraniční pracovní stáže v kurikulu 131 zapojených studijních programů/oborů jako:
        1. stávající předmět typu "Pracovní stáž" inovovaný o element pracovní stáže zahraniční (předmět typu A či B);
        2. nově zavedený předmět (předmět typu B).

• KA 6: Realizace pilotních zahraničních pracovních stáží
    • Výstupy:
      • 95 pilotních zahraničních pracovních stáží realizovaných v zemích EU zpravidla v délce 3-6 měsíců u ověřených hostitelských organizací z nabídky Webové aplikace INTLAG.
ECTS Study GuideECTS Diploma Supplement
v tomto seznamu nejsou žádné zprávy.

Zahraniční oddělení UP
Křížkovského 8
771 47 Olomouc
e-mail: iro@upol.cz

Najdete nás také na Facebooku.

Aktuální sdělení

2. 1. 2017 Simona černá mimo kancelář.

Stránka aktualizována: 20. 06. 2013, Daniel Agnew