Tyto stránky jsou zastaralé a nepředstavují aktuální webovou prezentaci Univerzity Palackého.
Pokud jste sem zabloudili omylem, aktuální web je https://www.upol.cz/.
Portál  |  STAG  |  e-mail
English
Univerzita Palackého

Zájemcům o studium

Web a průvodce pro středoškoláky
Studujete na střední škole a přemýšlíte o studiu na univerzitě? Připravili jsme pro vás webové stránky studuj.upol.cz, na kterých najdete průvodce pro uchazeče o studium, řadu zajímavých informací, fotografií a videí.

Vyberte si svůj obor
Každý rok připravujeme přehledný online katalog studijních oborů, které nabízí ke studiu 8 fakult univerzity. Vyhledejte si svůj obor podle názvu, délky studia a dalších kritérií. Přečtěte si základní informace o oboru, požadavky na přijímací zkoušky a možnosti uplatnění po absolvování studia.

Stupně a formy vzdělávání - vysvětlení pojmů
Co znamená bakalářské studium a co magisterské navazující studium? Kdo může studovat v doktorském programu? Co je to kreditový systém studia a jaké další formy vzdělávání univerzita nabízí? Pomůžeme vám se zorientovat v základních pojmech.

Seznamte se s univerzitou
Věděli jste, že olomoucká univerzita je druhá nejstarší v republice a jedna z nejstarších v Evropě? Budete překvapeni nejen její bohatou historií, ale i rychlým rozvojem v posledních letech, díky kterému patří dnes mezi nejmodernější univerzity v republice.

Studijní příležitost pro handicapované
Nezapomínáme ani na ty studenty, kteří jsou různým způsobem znevýhodnění. Naše poradenské centrum pomáhá studentům i uchazečům s nerůznějšími typy i stupni handicapu vypořádat se s nároky studia i administrativou s ním spojenou. Vedle Centra podpory studentů se specifickými potřebami slouží uchazečům i studentům další poradenská centra.

Knihovna, vydavatelství a další univerzitní služby
Naše univerzitní knihovna patří k nejlepším v republice. Kromě knížek a skript se můžete zdarma dostat k významným on-line odborným časopisům a databázím, ke kterým má univerzita přístup. Univerzita má také vlastní vydavatelství, studentské kariérní a poradenské centrum a další střediska na podporu aktivit studentů, pedagogů, vědců i veřejnosti.

Ubytování a stravování
Moderní nedávno rekonstruované koleje poskytují přijatelný komfort i pro náročné studenty. Samozřejmostí jsou internetové přípojky a sportovní zázemí. Všechny koleje jsou dobře dopravně dostupné.
Velký výběr levného a dobrého jídla třikrát denně, minutky, a možnost objednání přes internet, to je ve stručnosti nabídka naší menzy, která zajišťuje stravování v několika jídelnách i bufetech ve městě.

Univerzitní sport
Po celodenním vysedávání na přednáškách, seminářích, v knihovně a ve studovně si vaše tělo zaslouží trochu pohybu. Proč nevyužít studentských slev při návštěvě olomouckých sportovních zařízení? Naše Akademik sport centrum nabízí rozmanité sportovní programy: od běžného fotbalu a aerobiku až po skialpinismus.

Umělecké centrum UP
Zrekonstruované barokní prostory jsou přímo stvořeny pro výtvarníky, muzikanty, stávající nebo budoucí teoretiky umění. Múza zde inspiruje vskutku dokonale - přijďte se přesvědčit do Uměleckého centra UP - bývalé budovy jezuitského konviktu. Je to i místo pro zajímavé výstavy, hudební a filmové produkce, zkrátka to tady opravdu žije!

Studium v zahraničí
Kdo by si nepřál získat zkušenosti v zahraničí, poznat jinou zemi, jiné lidi, naučit se jazyk, cestovat, poznávat cizí kraje? Univerzita disponuje celou řadou možností, eviduje nabídky zahraničních škol, grantů a stipendií a poskytuje pomoc při vyřizování žádostí a náležitostí studijních pobytů v zahraničí.

Vědecké a výzkumné aktivity
Mezinárodně uznávané výsledky svědčí o tom, že univerzita klade důraz na kvalitu vědy a výzkumu v humanitních, přírodovědných i lékařských oborech. Do vědeckého bádání se zapojují významnou měrou i mladí vědci. Chcete-li udělat vědeckou kariéru, potom na UP určitě najdete své místo.

Zpravodajství z UP
Vyhledávání studijních oborů na UPAbsolventi UP

Calendar of Events now only on Palacký University's  new webpages

Aktuální konference, kongresy a sympozia na UP
Stránka aktualizována: 05. 10. 2016, Daniel Agnew