12.01.2015, 13:35, Stáří: 9 r.

Zimní pohádka

Autor: -dz-

Pozvánka pro zaměstnance UP a jejich děti ve věku od 4 let na akci Klubu předškoláků při Mateřské škole Univerzity Palackého v Olomouci

Edukační program, který je realizován ve spolupráci s Lidovou hvězdárnou Prostějov, motivovaný pohádkovým zimním příběhem o Slunci.

Sluníčko je nemocné, den co den je na obloze kratší čas. Co bude s lidmi? Bez Sluníčka přece nemůže nikdo být. Vyléčí nemocné Sluníčko pan doktor Maleček?

Děti se formu pohádky dozvídají o různých délkách dne během celého roku a poznávají příčiny těchto změn. Po hlavním pořadu je s dětmi vedena diskuze, děti se aktivně zapojují, kreslí na tabuli, mají možnost se seznámit a pracovat s pomůckami astronoma (glóbusy, modely souhvězdí a planet) a snaží se vybavit si své vlastní zkušenosti a znalosti.

Datum a čas konání: čtvrtek 22. ledna 2015 v 9:00 hodin v Mateřské škole Univerzity Palackého v Olomouci.

Vstupné: 20,- Kč na dítě.

Předpokládaná délka představení: 40 - 50 minut.

V případě zájmu se děti zaměstnanců UP starší 4 let mohou akce zúčastnit společně s dětmi z MŠUP - podmínkou je doprovod rodiče nebo jiné rodičem pověřené dospělé osoby (např. prarodiče nebo jiní dospělí rodinní příslušníci), který po dobu trvání akce za své dítě nese plnou odpovědnost. Pedagogové zodpovídají pouze za děti z mateřské školy.

Sraz pro zájemce je v 8:45 hod. v mateřské škole.