05.10.2010, 09:10, Stáří: 14 r.

Významný odborník z Velké Británie na FF UP

Autor: Manuela Gheorghe

Katedra klasické filologie FF UP spolu s Katedrou aplikované lingvistiky FF UP a Institutem pro byzantská a východokřesťanská studia, o.p.s. si vás dovolují co nejsrdečněji pozvat na přednášku Greek into Syriac and Syriac into Greek, kterou pronese britský profesor Sebastian Brock ve středu 13. října 2010 ve 13 hod. v posluchárně č. 232 na Katedře klasické filologie FF UP (budova FF na Vodární 6, 1. patro vlevo). Přednáška bude věnována otázce vzájemných interakcí mezi antickou a raně křesťanskou řeckou a syrskou literaturou. Prof. Sebastian Brock je považován za nejvíce uznávaného současného odborníka v oblasti syrského jazyka a literatury. Působí na univerzitě v Oxfordu a je nositelem řady mezinárodních ocenění a čestných doktorátů.