01.04.2014, 08:00, Stáří: 10 r.

Uzavření dohody mezi Univerzitou Palackého a Petrem Sojkou

Autor: Radek Palaščák

(Olomouc, 1. dubna 2014) Rektor Univerzity Palackého v Olomouci oznamuje veřejnosti, že dne 31. března 2014 došlo k uzavření dohody mezi Univerzitou Palackého v Olomouci a Mgr. Petrem Sojkou ve věci přijetí/nepřijetí Petra Sojky ke studiu v doktorském studijním programu Teoretické právní vědy, obor Ústavní právo, který je realizován na Právnické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci.

Rektor Univerzity Palackého v Olomouci se jménem univerzity omlouvá Petru Sojkovi za postup v souvislosti s přijetím ke studiu v doktorském studijním programu Teoretické právní vědy, obor Ústavní právo. Celou situaci považuje za politováníhodnou a učinil opatření k tomu, aby se obdobná pochybení v budoucnu neopakovala. Petr Sojka řádně a úspěšně vykonal přijímací zkoušku v doktorském studijním programu, nicméně k dnešnímu dni se vzdal práva ke studiu nastoupit a jako vstřícný krok vůči univerzitě v následujících dnech vezme zpět správní žalobu, kterou podal ke Krajskému soudu v Ostravě v polovině loňského září proti rozhodnutí rektora UP.

Rektor Univerzity Palackého v Olomouci i Petr Sojka považují celou záležitost za uzavřenou a dále se k ní již nebudou vyjadřovat.