05.03.2013, 12:36, Stáří: 11 r.

Univerzita Palackého přijala téměř 31 tisíc přihlášek

Autor: Lenka Skácelíková

(Olomouc, 5. března 2013) Univerzita Palackého registruje k 5. březnu 30 874 podaných přihlášek ke studiu v akademickém roce 2013/2014. Toto číslo ale ještě není konečné: na některé obory se uchazeči mohou pořád hlásit. Největší zájem je o studium na filozofické a pedagogické fakultě. Každá z nich registruje více než osm tisíc přihlášek.

„Jsem rád, že zájem uchazečů o studium na Univerzitě Palackého je stále tak vysoký. Počet přihlášek i letos překročí třicet jedna tisíc. Ve srovnání s rokem 2012 je aktuální číslo téměř totožné. A také mě velmi těší nárůst zájmu uchazečů o studium na fakultách zdravotnických věd a tělesné kultury,“ řekl doc. Vít Zouhar, prorektor pro studijní záležitosti. Stále však nejde o konečný počet přihlášek podaných ke studiu na UP. Ještě totiž přicházejí poplatky, se kterými se podané přihlášky párují. V nabídce UP je pak ještě několik oborů, na něž se lze hlásit i po 28. únoru.

Přihlášky ještě přijímáme!

Zájemci se mohou stále hlásit na teologickou, filozofickou a pedagogickou fakultu. Termín pro podání přihlášek na většinu oborů na Cyrilometodějské teologické fakultě UP byl prodloužen, a to do 31. března. Prodloužený termín se týká také oborů, které fakulta realizuje ve spolupráci s vyšší odbornou školou. „Termín pro podání přihlášek na bakalářské obory realizované s CARITAS-VOŠs Olomouc je možné podávat až do 30. dubna 2013,“ uvedla Jana Zajacová ze studijního oddělení CMTF.

Filozofická fakulta má do 15. března stále otevřen dvouobor Obecná lingvistika a teorie komunikace v kombinaci se všemi dvouobory, které fakulta nabízí.

Pedagogická fakulta nabízí možnost podat přihlášku na učitelství němčiny. „Naše fakulta u navazujícího magisterského studia Učitelství německého jazyka pro 2. stupeň ZŠ v kombinované formě prodloužila příjem přihlášek do 20. května 2013. Jedná se dvouoborové studium,“ zdůraznila vedoucí studijního oddělení PdF Libuše Lysáková.

Počty přihlášek podle fakult

Fakulta

Počet přihlášek 2012

Počet přihlášek 2013

Cyrilometodějská teologická fakulta

Filozofická fakulta

Lékařská fakulta

Přírodovědecká fakulta

Pedagogická fakulta

Fakulta tělesné kultury

Právnická fakulta

Fakulta zdravotnických věd

TOP obory

Pozici nejžádanějšího oboru obsadilo Všeobecné lékařství na lékařské fakultě – přišlo více než dva tisíce přihlášek. Svou výbornou pozici si udržel také obor Právo, realizovaný Právnickou fakultou UP – zájemců o jeho studium je téměř dva tisíce. Mezi atraktivní obory se už tradičně počítá Psychologie na filozofické fakultě a Pedagogika-veřejná správa na fakultě pedagogické.

Obor

fakulta