10.12.2010, 10:35, Stáří: 14 r.

Společná strategie děkanů

Autor: -mak-, -map-

S cílem stanovit společnou strategii pro posílení a profilaci oboru Kinantropologie v hodnocení vědy a výzkumu v rámci ostatních vědních oborů v České republice se 2. 12. v prostorách Fakulty tělesné kultury UP sešli děkani tří sportovních fakult České republiky.

„Dohodli se na přijetí společné publikační normy, která je zpracována v rámci publikace Kompendium psaní a publikování v kinantropologii. Tato publikační norma vychází z publikačního manuálu APA (Americká psychologická asociace), který je požadován ve většině impaktovaných časopisů v kinantropologii. Další dohodou byla spolupráce při publikační a recenzní činnosti recenzovaného odborného časopisu Acta Universitatis Palackianae Olomucensis Gymnica, který se má stát ´vlajkovou lodí´ české kinantropologie,“ řekl doc. Martin Kudláček, proděkan FTK UP.

Pozvání děkana Fakulty tělesné kultury UP doc. Zbyňka Svozila (na snímku vlevo) přijali (zprava) doc. Vladimír Süss, děkan Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze, a doc. Jiří Nykodým, děkan Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity v Brně. Vedení těchto fakult se také dohodlo na pravidelných společných setkáních, jež by měla sloužit k hledání společné strategie pro rozvoj české kinantropologie a aktivního životního stylu obyvatel ČR.

Text a foto -mak-, -map-