Tyto stránky jsou zastaralé a nepředstavují aktuální webovou prezentaci Univerzity Palackého.
Pokud jste sem zabloudili omylem, aktuální web je https://www.upol.cz/.
Portál  |  STAG  |  e-mail
English
Univerzita Palackého
16.06.2016, 15:53, Stáří: 4 r.

Soutěž Podnikavá hlava: vítězný projekt chce usnadnit práci lektorům cizích jazyků

Autor: OK

Olomouc (16. června 2016) – Téměř šedesát originálních podnikatelských nápadů hodnotila komise v soutěži Podnikavá hlava, kterou posedmé vyhlásil Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci (VTP UP). Nejlepším z mladých podnikatelů se stal Tomáš Bednář s projektem TELP. Druhé místo obsadil Michal Halačka s projektem J-Sliding, pomyslný bronz si odnesla Jana Truksová s projektem Protein Bar. Finále se uskutečnilo ve středu 15. června v prostorách VTP UP.

Soutěž je určena začátečníkům i zkušeným podnikatelům. „Aby byly soutěžní příspěvky co nejlepší, mohli soutěžící svůj záměr diskutovat s konzultanty VTP UP. Pro zájemce jsme připravili dva workshopy zaměřené na marketing, propagaci, tvorbu rozpočtu a možnosti financování či panelovou diskuzi s minulými účastníky,“ vypočítal zajímavé nabídky pro soutěžící ředitel VTP Jiří Herinek.

Součástí soutěže byly speciální kategorie – Podnikatel v sukni (7 přihlášených) nebo nově zavedená kategorie Nejlepší vysokoškolák (13 soutěžících). Podnikatelem v sukni číslo jedna se stala Petra Kosejková s projektem Museum Know. Nejlépe ohodnocena byla také Tereza Štegrová s projektem Bistro Sedmero v kategorii Nejlepší vysokoškolák.

„S výkony soutěžících jsem byl velice spokojen, prezentace jsou rok od roku kvalitnější. Vítězný projekt má vysoký potenciál uspět na trhu, a to nejen v uvedené cílové skupině. Těším se na další spolupráci s finalisty při rozvoji jejich projektů,“ vyjádřil se Petr Kubečka, business development manažer VTP UP.

Vítězný projekt myslí na lektory

Projekt Tomáše Bednáře s názvem TELP (teachers help) nabízí komplexní řešení administrativní části práce lektorů na volné noze.

„Do soutěže Podnikavá hlava jsem se přihlásil, abych zjistil názory odborníků na svůj projekt. Díky tomu jsem získal zpětnou vazbu týkající se nejen projektu, ale také svých prezentačních dovedností. První místo mě příjemně překvapilo. Finanční odměnu využiju okamžitě, už vím, co budu řešit s programátory,“ shrnul vítěz soutěže Tomáš Bednář.  

Nejúspěšnější soutěžící získal jako odměnu pronájem kancelářských prostor v hodnotě až 150 000 Kč, možnost pravidelného mentoringu a konzultací svého podnikatelského záměru se zkušenými podnikateli a finanční odměnu ve výši 50 000 Kč. Soutěží Podnikavá hlava prošlo za dobu její existence více než 300 budoucích podnikatelů.

Podnikavá hlava je pořádána pod záštitou Olomouckého kraje a je podpořena podniky ERSTE, Business Angels Club, Czechinvest, Krajská hospodářská komora OK či Vinylové hodiny. Podrobné informace o soutěži jsou dostupné na www.podnikavahlava.cz či na Facebooku.

Kontaktní osoba:

Kateřina Zelinková | event manager

E: soutez@vtpup.cz | M: 603 324 374Aktuální zpravodajství a publicistiku z Univerzity Palackého najdete na stránkách Žurnálu Online.

Zpravodajství z UP
Vědecko-výzkumná centraVyhledávání studijních oborů na UPAbsolventi UP

Calendar of Events now only on Palacký University's  new webpages

Aktuální konference, kongresy a sympozia na UP
Stránka aktualizována: 04. 04. 2011, Daniel Agnew