14.04.2016, 19:39, Stáří: 8 r.

RUSKÁ FEDERACE – 1 stipendijní místo ke studiu na MGIMO

Autor: -sb-

Z pověření Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy Vám předáváme níže uvedenou informaci:

RUSKÁ FEDERACE – 1 stipendijní místo ke studiu na MGIMO

Moskevský státní institut mezinárodních vztahů (MGIMO) – 1 místo k bezplatnému vysokoškolskému studiu v bakalářském studijním programu, s nástupem v akademickém roce 2016/2017.

Tato nabídka je nezávislá na nabídce stipendijních pobytů v Rusku v rámci bilaterální dohody a je zcela nad její rámec.

Žadatelé musí splňovat následující podmínky:

• dokončené úplné středoškolské vzdělání respektive bakalářské studium (nejpozději k datu zahájení studia na MGIMO)
  • velmi dobrá znalost ruského jazyka
  • velmi dobrá znalost jednoho dalšího světového jazyka v rozsahu výuky na českých školách
  • uchazeči o studium na fakultě mezinárodních ekonomických vztahů musí mít navíc dobrou znalost matematiky

Uchazeči musí dodat do 30. dubna 2016 na adresu -

MŠMT ČR
odbor mezinárodních vztahů
k rukám Mgr. Ivany Ryškové
Karmelitská 5
118 12  Praha 1

následující doklady:

• strukturovaný životopis (v českém a ruském vyhotovení) s průkazovou fotografií
  • kopie dokladů o dosaženém vzdělání včetně výpisu složených zkoušek a z nich získaných známek (v případě, že uchazeč nemá ještě dokončené středoškolské vzdělání, přiloží kopie vysvědčení za poslední dva školní roky)
  • kopie dokladů o znalosti cizích jazyků (státní jazyková zkouška nebo jiná zkouška z cizího jazyka)
  • motivační dopis (v českém a ruském vyhotovení); včetně specifikace fakulty (i oboru), na které chce uchazeč studovat

MŠMT ČR poté vybraného uchazeče vyzve, aby dodal další, ruskou stranou požadované doklady:

• doklad o ukončeném středoškolském vzdělání, opatřený notářsky ověřeným překladem do ruského jazyka (notářské ověření musí být provedeno buď u oficiální ruské notářské kanceláře, nebo na konzulátu RF v ČR)
  • kopii pasu
  • 12 fotografií o velikosti 3x4 cm (matné, černobílé)
  • lékařskou zprávu se záznamem o chronických onemocněních
  • zprávu o RTG vyšetření orgánů hrudního koše
  • zprávu o provedeném očkování proti tetanu, spalničkám, záškrtu a TBC opatřené razítkem léčebného zařízení
  • zprávu o vyšetření na syfilis

Požadované doklady se zasílají na adresu velvyslanectví ČR v Moskvě, které zajistí předání kompletně vybavené přihlášky Moskevskému státnímu institutu mezinárodních vztahů, a to nejpozději do středy 15. 6. 2016 (včetně). Vzhledem k časové i technické náročnosti zajištění požadovaných dokladů a potřebě časové rezervy pro jejich doručení do Ruské federace, doporučujeme začít se shromažďováním dokumentů již v době podání přihlášky do výběrového řízení.

Českou stranou doporučený a ruskou stranou schválený zájemce o studium na MGIMO bude přijat ke studiu bez nutnosti absolvovat přijímací řízení, nicméně musí složit zkoušku z ruského jazyka, která se bude konat na MGIMO dne 27. června 2016, a cizího jazyka, která proběhne 29. června 2016. Termíny se však mohou ještě změnit.

Žadatelé musí rovněž počítat s krytím životních nákladů během studia na MGIMO včetně ubytování na kolejích MGIMO; platba za ubytování se provádí předem na období 6 či 12 měsíců; ubytování je garantováno uzavřením smlouvy o ubytování mezi MGIMO a studentem.

Bližší informace ke studiu, přehled fakult a oborů jsou k dispozici na webové stránce www.mgimo.ru.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR na sebe nebere žádné finanční závazky spojené s realizací tohoto studia.

Výše uvedená informace je k dispozici na http://www.dzs.cz/cz/akademicka-informacni-agentura/stipendia/?type_id=6&country_id=35