22.11.2010, 08:35, Stáří: 14 r.

Reminiscence na sraz uměnovědců UP

Autor: -jš-

12. června 2010 se konalo setkání absolventů a studentů uměnovědných oborů z let 1990-2010, a to u příležitosti 20. výročí obnovení uměnovědných studií na UP. Student filmové vědy a žurnalistiky Marek Partyš pořídil videodokument o tomto setkání a také záznam divadelního představení, které pro účastníky sehráli členové divadelního sdružení Buď sám sebou! na motivy z her Jiřího Mahena Nebe, peklo, ráj a Ladislava Stroupežnického Na Valdštejnské šachtě.  V představení, které bylo premiérou a derniérou zároveň, hráli rektor UP prof. M. Mašláň, dále prof. J. Vičar a dr. E. Vičarová, prof. L. Daniel, doc. T. Lazorčáková, doc. J. Štefanides, dr. J. Roubal a dr. Stanislav Tesař. Veřejná projekce obou dokumentů se uskuteční ve středu 1. prosince 2010 v 17.30 hodin v Divadle K3 v Uměleckém centru UP.

Je to jedno z posledních připomenutí výše zmíněného výročí, které uměnovědné katedry UP letos připravily.

jš