27.05.2010, 13:32, Stáří: 14 r.

Prof. Pavel Marek obdržel Cenu města Prostějova

Autor: -red-

Nejen město Olomouc, ale také blízký Prostějov zavedl tradici udělování své Ceny těm občanům a pracovníkům, kteří se zasloužili o jeho propagaci a zvýšení společenské prestiže. Ocenění za rok 2009 udělil 12. 5. starosta města Ing. Jan Tesař společně se zastupiteli šesti osobnostem, které se zasloužily o město na poli politiky, kultury a školství. Mezi vyznamenanými je rovněž prof. Pavel Marek, vedoucí Centra dějin křesťanské politiky na Katedře historie FF UP. Cenu města Prostějova obdržel za téměř čtyřicetileté úsilí v oblasti vydavatelské, editorské, vědecké a popularizační činnosti, mezi něž patří významný podíl na přípravě dvousvazkových dějin města, zhodnocení takových významných architektonických památek, jakou je Kotěrův Národní dům, nebo obsáhlá publikace Sametová revoluce v Prostějově. Prof. P. Marek publikoval v odborných časopisech řadu studií k politickým a kulturním dějinám města v 19. a 20. století a za bezmála 20 let profesního působení v Prostějově, mj. jako ředitel Muzea Prostějovska, připravil množství přednášek, výstav a kulturně-historických akcí.

Cenu města Prostějova uděluje Zastupitelstvo města Prostějova na návrh Rady města od roku 2005.

(Více informací na www.prostejov.eu/cz)