10.10.2014, 14:41, Stáří: 10 r.

Přednáška: Jan Mukařovský a Roman Jakobson

Vydavatelství FF UP a katedra obecné lingvistiky zvou na přednášku PhDr. Ondřeje Sládka, Ph.D. (ÚČL AV ČR) na téma Jan Mukařovský a Roman Jakobson.
Veřejnosti přístupná přednáška s následnou diskuzí se koná v úterý 14. října 2014 v 15.00 v posluchárně č. 18, č. dveří 3.34, 2. patro zadního traktu FF UP, Křížkovského 10.

Anotace přednášky

Všichni zájemci jsou srdečně zváni.

Ondřej Sládek vystudoval filozofii a religionistiku na FF MU, věnuje se teorii a metodologii literární vědy, naratologii, sémiotice, literární hermeneutice a dějinám strukturalismu, druhou oblast zájmu představuje teorie a metodologie religionistiky. V současnosti působí jako vedoucí oddělení teorie literatury Ústavu pro českou literaturu AV ČR, externě přednáší na Masarykově univerzitě v Brně.