23.03.2017, 13:28, Stáří: 7 r.

Pozvánka na pátý ročník konference Hirschův den

Autor: da

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

dovolujeme si Vám dnes připomenout výročí, které má historický význam pro obor anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny. Jedná se o první samostatnou konferenci oboru anesteziologie, která proběhla již před 55 lety v Olomouci dne 23. 3. 1962. Na jejím vzniku měl velký podíl primář Alfréd Hirsch, který byl jedním ze zakladatelů moderní anesteziologie v České republice.

Na jeho počest pořádáme již od roku 2013 v Olomouci dne odbornou konferenci Hirschův den, kterou se snažíme navázat na jeho úspěchy, jež nás zavazují k další intenzivní práci. Dovolujeme si Vás osobně pozvat na letošní již V. ročník konference, který proběhne dne 13. 4. 2017. Slavnostní zahájení proběhne v předvečer konference 12. 4. 2017 od 19 hod v překrásných prostorech novogotického chrámu sv. Mořice v Olomouci. Odborný program se podařilo naplnit zajímavými přednáškami, které se věnují v bloku intenzivní péče sepsi, kontroverzi soucitné péče, ale i praktickým aspektům akutní kardiologie. Lékařským chybám v medicíně se budou domácí i zahraniční přednášející věnovat  v dalším přednáškovém bloku. Pozornost bude věnována také problematice ECMO. Díky vzniku Centra pro peritoneální karcinomatózu ve FN Olomouc se budeme zabývat chirurgickými postupy a praktickými aspekty celkové anestezie během provádění hypertermické intraperitoneální chemoterapie (HIPEC) na operačním sále. Pro účastníky jsou připraveny další zajímavé témata v lékařské a sesterské sekci včetně UZ workshopu. Nově vzniklé Simulační medicínské centrum ve FN Olomouc nabídne možnost zúčastnit se workshopu Krizových stavů v anestezii a intenzivní medicíně.

Podrobné informace, přihlášku a program najdete na stránkách konference: www.hirschuvden.cz

Přejeme Vám krásný den a těšíme se na setkání v Olomouci.

Za organizační výbor konference V. Hirschův den
MUDr. Bronislav Klementa