17.02.2015, 14:26, Stáří: 9 r.

Poslední únorový týden si univerzita připomene 69. výročí

Autor: OK

Olomouc (17. února 2015) – Téměř jubilejní výročí obnovení vysokého učení v Olomouci si připomene Univerzita Palackého v týdnu od 23. února hned několika akcemi. Ať už tradiční výzvou Daruj krev s rektorem, reprezentačním plesem s Annou K., nebo filmovou projekcí a swingovou tančírnou.

Letošní Akademické dny budou neoficiálně zahájeny již v sobotu 21. února právě univerzitním plesem, jehož hlavním hostem bude zpěvačka Anna K. Tím oficiálním startem oslav je pak pátý ročník akce Daruj krev s rektorem, na níž se letos přihlásil rekordní počet dárců z řad studentů a akademiků. O významu této iniciativy svědčí i fakt, že jde vůbec o nejúspěšnější náborovou akci při transfúzním oddělení fakultní nemocnice,“ uvedl jeden z organizátorů Ondřej Martínek.

Kromě toho připravila univerzita i několik programových bodů určených široké veřejnosti. Ve středu 25. února se tak olomoucký S-cube promění v jednu velkou swingovou tančírnu. Od 17 hodin se mohou zájemci z řad zkušených tanečníků i úplných začátečníků přihlásit na workshop swingu pod vedením Lukáše Foltýnka s partnerkou. „Vše naučené si pak budou moci zájemci vyzkoušet večer při vystoupení dvacetihlavého New Street Bandu, který je provede historií tohoto stále populárnějšího tance,“ dodal Martínek. Vstupenky za sto korun v předprodeji jsou k dispozici v klubu 15minut. Také dvě další akce jsou ve znamení hesla studenti studentům. První z nich je čtvrteční filmová projekce snímku Imaginární lásky v Uměleckém centru, druhou pak veřejná prezentace téměř dvacítky studentských organizací působících na univerzitě. Ta proběhne rovněž ve čtvrtek od 18 hodin v Jazz Tibet Clubu.

Spíše akademické obci je naopak určena Výroční přednáška k poctě J. L. Fischera, kterou pronese profesor Libor Grubhoffer, rektor Jihočeské univerzity. Přednáška proběhne v úterý 24. února od 13 hodin v Uměleckém centru a je volně přístupná. O den později pak rektor ocení autory odborných knih a úspěšné studenty za nejlepší vědecké práce a sportovní výkony.

Více o Akademických dnech zde: