Tyto stránky jsou zastaralé a nepředstavují aktuální webovou prezentaci Univerzity Palackého.
Pokud jste sem zabloudili omylem, aktuální web je https://www.upol.cz/.
Portál  |  STAG  |  e-mail
English
Univerzita Palackého
20.01.2016, 12:02, Stáří: 4 r.

Pevnost poznání je jedním z nejvyhledávanějších míst v Olomouckém kraji. Během devíti měsíců sem zavítalo 80 940 návštěvníků

Autor: OK

Olomouc (20. ledna 2016) – Z nastaveného tempa při popularizaci přírodních i humanitních oborů široké veřejnosti nehodlá interaktivní muzeum vědy Univerzity Palackého Pevnost poznání slevit ani v průběhu roku 2016. Už teď mají rodiče možnost své děti přihlásit na letní semestr Dětské univerzity a do oblíbených vědecko-výtvarných kroužků pro děti. Pevnost bude také hostit řadu významných konferencí a studentských olympiád včetně celorepublikového kola Soutěže mladých zdravotníků. Ve dnech 19.–24. dubna 2016 se částečně promění v jedno z projekčních míst 51. ročníku Mezinárodního festivalu populárně-vědeckých filmů Academia Film Olomouc.

V průběhu roku 2016 chystáme několik nových expozičních částí, které se týkají robotiky, 3D tisku nebo nanomateriálů. Při aktualizaci programu chceme obecně klást větší důraz na propagaci výzkumu Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého,“ říká Matěj Dostálek, ředitel Centra popularizace vědy přírodovědecké fakulty. Jedním z nových očekávaných exponátů bude představení technologie, která předvede čistění vody v praxi. Vzniká ve spolupráci s Regionálním centrem pokročilých technologií a materiálů.     

Historicky vzácná budova s dřevěnou konstrukcí, původně dělostřelecký sklad z 19. století, byla v dubnu 2015 definitivně transformována v progresivní útočiště neformálního vzdělávání a otevřena široké veřejnosti. K několikahodinovým návštěvám netáhly rodiny s dětmi jen originální expozice s více než 150 exponáty, ale rovněž široká škála aktivit a jednorázových populárně-vědeckých projektů. Úspěch slavily výukové programy pro základní i střední školy, zimní semestr populární Dětské univerzity nebo cyklus letních vědeckých táborů. Pevnost poznání se stejně tak stala dějištěm Veletrhu vědy a výzkumu UP (5000 návštěvníků), Noci vědců či pedagogicky zaměřeného projektu Podzim komunismu.

Počítali jsme, že takové množství návštěvníků zavítá do Pevnosti poznání za celý rok. Na poslední chvíli jsme však museli prodloužit pilotní provoz a pro širší veřejnost tak otevřeli až v dubnu. V průměru k nám zavítalo 10 000 návštěvníků za měsíc, což je neuvěřitelné číslo! Pokud přičteme návštěvníky, kteří do areálu olomoucké Korunní pevnůstky přišli na další skvělé akce a koncerty, jedná se o jednu z nejnavštěvovanějších kulturních památek Olomouckého kraje,“ shrnuje výsledky Dostálek.

 

Kontaktní osoba:
Martina Vysloužilová
Univerzita Palackého v Olomouci | Pevnost poznání
E: martina.vyslouzilova@upol.cz | T: 603 35 91 26
www.pevnostpoznani.czAktuální zpravodajství a publicistiku z Univerzity Palackého najdete na stránkách Žurnálu Online.

Zpravodajství z UP
Vědecko-výzkumná centraVyhledávání studijních oborů na UPAbsolventi UP

Calendar of Events now only on Palacký University's  new webpages

Aktuální konference, kongresy a sympozia na UP
Stránka aktualizována: 04. 04. 2011, Daniel Agnew