31.10.2014, 13:49, Stáří: 9 r.

Pavla Köpplová: Vydávání časopisu pro děti (v elektronické době)

Autor: -da-

Cyklus přednášek Mediální teorie a praxe 2014 pokračuje přednáškou Pavly Köpplové (Mateřídouška), která promluví na téma Vydávání časopisu pro děti (v elektronické době).

Veřejnosti přístupná přednáška s následnou diskuzí se koná ve středu 5. listopadu 2014 v 15.00 hodin, v posluchárně č. 18, č. dveří 3.34, 2. patro zadního traktu FF UP, Křížkovského 10.

Všichni zájemci jsou srdečně zváni.

Pavla Köpplová pracuje od roku 2013 jako šéfredaktorka časopisu Mateřídouška. Vystudovala masovou komunikaci a žurnalistiku (FSV UK) a bohemistiku (FF UK). V letech 2002 – 2007 pracovala jako redaktorka v časopisu Instinkt. V průběhu let 2001 – 2013 externě spolupracovala s Magazínem MFDnes, magazínem Hospodářských Novin a v Lidových novinách. Založila a vede nakladatelství Scrumage (původně Patagonie), ve kterém se od roku 2007 vydávají původní autorské kalendáře, na kterých spolupracuje s českými výtvarníky (Petra Cífková, Andrea Tachezy). V roce 2010 přibyl do portfolia nakladatelství časopis S dětmi v Praze.

Cyklus přednášek Mediální teorie a praxe se koná pod záštitou projektu ESF Inovace bohemistických studií v mezioborových kontextech, reg. č. CZ.1.07/ 2.2.00/28.0178