01.12.2011, 13:31, Stáří: 13 r.

Pastiche filmz zve na 10. jubilejní ročník Přehlídky animovaného filmu PAF 2011

Autor: -ž-

8.–11. prosince 2011

Umělecké centrum UP, kino Metropol, Café Tungsram Transit, Galerie U Mloka, Klub Vertigo, Jazz Tibet Club aj.

V rámci několika genderově tematických bloků nabídne letošní PAF „jiné čtení“ klasických animovaných příběhů v sekci Holci & kluky v animaci, přičemž se pokusí odhalit významy skryté za kreslicí tužkou a představí i méně známá díla některých neprávem opomíjených umělkyň.

V již tradiční sekci Živá animace se PAF letos zaměří na základními elementy vzniku pohyblivých obrazů – Světlo a tma živé animace je věnovaná netradičním postům v animaci a bude se zabývat světelným střihem, animací světelných objektů nebo konstrukcí prostorů projekce.

Sekce PAF Rewind soustředící se na vybranou animační techniku se tentokrát chopí téměř sto let staré hybridní kinematografické formy zvané Rotoskopie.
Pětileté výročí soutěžní sekce Jiné vize bude mj. připomenuto samostatnou výstavou a dvojjazyčným katalogem.

Audiovizuální díla, často rozpracované projekty pracující s principy animace a nesnadno zařaditelné hraniční formy na pomezí užitého designu, grafických konceptů či webových databází budou tématem sekce Aport animace.
Prostorové intervence do architektonických dispozic festivalového sídla obstarají vybraní hosté v sekci Konvikt Resident.

Součástí programu budou vedle dalších sekcí také zahraniční i domácí AV-performance, přednášky, koncerty a výstavy.

Více na www.pifpaf.cz