19.12.2014, 10:42, Stáří: 9 r.

Oznámení o změně poskytování příspěvku Univerzity Palackého v Olomouci na soukromé životní pojištění zaměstnanců po 1. 1. 2015

Autor: -da-

Oznámení o změně poskytování příspěvku Univerzity Palackého v Olomouci na soukromé životní pojištění zaměstnanců po 1. 1. 2015

Univerzita Palackého v Olomouci bude po 1. 1. 2015 poskytovat příspěvek zaměstnavatele na smlouvy životního pojištění pouze v případě, že se bude jednat o daňově odečitatelné smlouvy dle novely zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, jejíž účinnost nastává dnem 1. 1. 2015 (smlouvy nesmí umožňovat předčasnou výplatu naspořených prostředků).

Výše uvedená podmínka se vztahuje na stávající i nové smlouvy. U stávajících smluv soukromého životního pojištění musí zaměstnanec do konce roku 2014 doložit na mzdovou účtárnu dodatek k uzavřené smlouvě nebo potvrzení o tom, že smlouva bude i nadále v daňově zvýhodněném režimu.