11.02.2010, 15:03, Stáří: 14 r.

Otázky pro nové děkany a děkanky

Autor: Ondřej Martínek

„Školné je nezbytné a s ekonomickou krizí budeme muset bojovat,“ shodli se noví děkani a děkanky pěti fakult

Předáním jmenovacích dekretů potvrdil dosavadní rektor UP prof. Lubomír Dvořák ve funkcích čtyři nové děkany, které navrhly fakultní akademické senáty v průběhu loňského podzimu do funkcí v rámci fakult nejvyšších. V příštím funkčním období, tedy od 1. 2. 2010 do 31. 1. 2014, povede Filozofickou fakultu doc. Jiří Lach, Přírodovědeckou fakultu prof. Juraj Ševčík, Pedagogickou fakultu prof. Libuše Ludíková a v čele Fakulty tělesné kultury bude stát v období od 9. 2. 2010 do 8. 2. 2014 doc. Zbyněk Svozil. Novou děkankou je rovněž doc. Jana Marečková, která stanula na počátku loňského roku v čele nově vzniklé osmé fakulty UP – Fakulty zdravotnických studií. Slavnostní inaugurace nových děkanek a děkanů je připravována na začátek března. Při příležitosti uvedení nových děkanů a děkanek do funkcí jsme jim položili následující otázky:

1. Jaké vize a cíle máte pro své funkční období?

2. Co vás vedlo k vaší kandidatuře?

3. S čím jste v dosavadním vývoji na fakultě spokojeni a kde je třeba naopak co zlepšovat?

4. Jaký je váš pohled na možné zavedení školného na vysokých školách?

5. Jak se podle vás projeví na chodu fakulty a potažmo UP stávající nepříznivá ekonomická situace a demografický vývoj v ČR?