Tyto stránky jsou zastaralé a nepředstavují aktuální webovou prezentaci Univerzity Palackého.
Pokud jste sem zabloudili omylem, aktuální web je https://www.upol.cz/.
Portál  |  STAG  |  e-mail
English
Univerzita Palackého
03.09.2015, 11:54, Stáří: 5 r.

Odešel Jiří Louda, významný heraldik a čestný doktor olomoucké univerzity

Autor: OK

Olomouc (3. září 2015) – Představitelé a akademici Univerzity Palackého v Olomouci včera se smutkem přijali zprávu o úmrtí významného českého a evropského heraldika Jiřího Loudy. Autor státního znaku České republiky, znaku olomoucké arcidiecéze, prezidentské standarty a znaků mnoha krajů, měst a obcí České republiky byl od roku 2004 držitelem čestného doktorátu olomoucké univerzity za celoživotní heraldické dílo.

„Vyjadřujeme upřímnou soustrast rodině a nejbližším nad odchodem takové osobnosti. Pan Jiří Louda sehrál nezastupitelnou roli při popularizaci heraldiky a my si budeme navždy cenit nejen jeho odborných, ale také lidských kvalit,“ vzpomenul na významného olomouckého občana rektor Univerzity Palackého Jaroslav Miller.

Jiří Louda byl členem mnoha odborných mezinárodních institucí, například Mezinárodní heraldické akademie v Ženevě, Britské heraldické společnosti a Francouzské heraldické společnosti.Aktuální zpravodajství a publicistiku z Univerzity Palackého najdete na stránkách Žurnálu Online.

Zpravodajství z UP
Vědecko-výzkumná centraVyhledávání studijních oborů na UPAbsolventi UP

Calendar of Events now only on Palacký University's  new webpages

Aktuální konference, kongresy a sympozia na UP
Stránka aktualizována: 04. 04. 2011, Daniel Agnew