04.05.2016, 11:26, Stáří: 8 r.

Odborníci na rodinné právo budou řešit rodičovskou odpovědnost

Autor: Eva Hrudníková

Odborné setkání se uskuteční v lázeňském domě Moravan v Teplice nad Bečvou.
Foto: Lázně Teplice

Na čtyřicet předních odborníků na rodinné právo zamíří na konci tohoto týdne do Teplic nad Bečvou. Katedra soukromého práva a civilního procesu Právnické fakulty Univerzity Palackého tam pořádá tradiční mezinárodní konferenci. Hlavním tématem letošního ročníku je „Rodičovská odpovědnost“.

Konference má za cíl podpořit vědecké platformy rodinného práva na olomoucké právnické fakultě, a to zejména prostřednictvím kontaktu s odborníky z dalších právnických fakult v České republice i zahraničí. „Příležitost k prezentaci vlastního názoru i odborné diskuzi dostanou také studenti doktorského studijního programu zaměřující se na rodinné právo,“ řekla za organizátory Renata Šínová, z katedry soukromého práva a civilního procesu.

Odborné setkání, které zaštítila profesorka Milana Hrušáková, se uskuteční v lázeňském domě Moravan v Teplice nad Bečvou od 5. do 7. května. Konference je pořádaná v rámci projektu IGA. Poprvé se uskutečnila v roce 2010.