03.10.2014, 11:15, Stáří: 10 r.

Nové nabídky zahraničních pracovních stáží ve webové aplikace INTLAG

Autor: -sb-

Již druhým rokem můžete využívat nového nástroje v mezinárodní agendě UP – webovou aplikaci INTLAG (http://intlag.upol.cz). Aplikace vznikla v rámci projektu OP VK Vytvoření systému řízení kvality zahraničních pracovních stáží studentů UP, který je realizován Oddělením mezinárodních vztahů UP ve spolupráci s Krajskou hospodářskou komorou OK, s cílem zefektivnit agendu zahraničních pracovních stáží a zvýšit počet těchto mobilit při udržení požadované kvality.

Aplikace našla své využití při realizaci velmi úspěšných kurzů interkulturní komunikace v cizích jazycích, které projekt nabízí studentům až v pěti jazykových variantách. Aplikace dále umožňuje inzerování nabídek stáží, jejich vyhledávání za pomoci robustního aparátu či zasílání na Vaši univerzitní emailovou adresu, ucházení se o tyto stáže, předkládání žádosti o stipendium, průběžné a závěrečné zprávy z pracovní stáže apod.

Kapacita projektu činí cca 95 pilotních stáží. Jsou určeny studentům kateder zapojených do projektu. Stáže lze realizovat v podnicích, výzkumných centrech či jiných organizacích sídlících v jedné ze zemí uznatelných dle pravidel ESF (členské státy EU a ESVO). Délka trvání stáží je min. 1 měsíc a max. 6 měsíců. Stáže mohou být zahájeny zpravidla v průběhu celého roku, ukončeny však musí být nejpozději k 19/12/2014. Stáž musí úzce souviset s Vaším studiem a po jejím ukončení musí být plně uznána. Stáže mohou být placené i neplacené. Vedle těchto pilotních mobilit lze samozřejmě i nadále využít zahraničních pracovních stáží Erasmus, resp. Erasmus+.

V těchto dnech se můžete v aplikaci INTLAG ucházet o stáže u Marienhaus Kliniken GmbH – Marienhaus Klinikum Saarlouis – Dillingen (DE), DEEEP4 – Citizen Empowerment for Global Justice, CONCORD (BE), Association of Local Democracy Agencies (BE, IT), Westhouse Italia Srl (IT), SIRIS Academic SL, Escuela Oficial de Idiomas (ES), Česká agentura na podporu obchodu/CzechTrade, České centrum Varšava (PL), Revitalise, Czech School Without Borders, London (UK), Habitat for Humanity Slovakia či Solutions Services Slovakia, s.r.o./Snow Academy – Lyžiarska a snouboardová škola (SK). Pokud nepoužíváte univerzitní emailový účet a máte zájem o zasílání nabídek stáží, nastavte si prosím přeposílání univerzitní emailové pošty na jinou adresu!!! Bližší informace o možnostech zapojení se do projektu Vám podá Tereza Dardová, tereza.dardova@upol.cz (OMV UP) nebo fakultní referentky pro zahraniční záležitosti (děkanáty FF, LF, PřF, FTK, PF a FZV UP).

Těšíme se na Vaši účast.

Za projektový tým

Marie Raková, hlavní řešitelka projektu

Bohdana Řeháková, odborná garantka webové aplikace INTLAG

LETÁK KE STAŽENÍ

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.