16.09.2015, 10:11, Stáří: 9 r.

Noc vědců bude ve znamení světla

Autor: Martina Šaradínová

Ilustrační foto: Martina Šaradínová

Ve znamení světla se letos ponese Noc vědců, která se uskuteční v pátek 25. září. Již tradičně se do ní zapojí přírodovědecká fakulta, světlem se rozzáří Pevnost poznání i budova fakulty na 17. listopadu. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet hrátky se světlem, posvítí si na rostliny, budou luštit kvízy, skládat puzzle nebo si zahrají deskové hry.

Dobrodružství vědy předvedou vědci a studenti návštěvníkům od 18:00 až do půlnoci. Děti i dospělí uvidí například putování robota za světlem či chemické světlušky, ověří si pravost bankovek a zjistí mimo jiné to, že rostliny si dokáží i samy posvítit.

Podrobný program najdete ZDE.  Anotace aktivit v budově přírodovědecké fakulty je v příloze.

Noci vědců 2015 se připojila k Mezinárodnímu roku světla a světelných technologií vyhlášenému OSN.