20.05.2016, 15:38, Stáří: 8 r.

NĚMECKO - Česko-německý jazykový tandemový kurz 2016

Autor: -sb-

Organizace GFPS (Gemeinschaft für Studentischen Austausch in Mittel- und Osteuropa e. V.) pořádá ve dnech 12.–26.8.2016 česko-německý jazykový tandemový kurz v Perninku v Krušných horách. Tandemová metoda spočívá v tom, že se kurzu každoročně účastní deset studentů z každé participující země a po dobu dvou týdnů společně zlepšují své jazykové dovednosti.

Kurz je koncipován především pro vysokoškolské studenty, kteří mají středně pokročilé znalosti němčiny. Hlavním předpokladem účasti je chuť aktivní komunikace a zapojení se do intenzivní německo-české kulturní výměny se zábavným programem. Zároveň je dbáno na pestré složení účastníků dle jejich studijního zaměření. Prostřednictvím této diversity se každoročně v rámci kurzu vytváří dynamická a pestrá skupina mladých lidí různých názorů a pohledů, což přispívá ke vzniku zajímavých a všestranně obohacujících témat k diskuzím.

Tandemový kurz je finančně většinově podporován Česko-německým fondem budoucnosti.

Účastnický poplatek pro české účastníky činí 4 200 Kč.

V ceně jsou zahrnuty:
- Jazyková výuka vedená profesionálními lektory, učební materiály
- Ubytování
- Celodenní strava
- Dva celodenní výlety (jeden v ČR, jeden do Německa)
- Volnočasové aktivity
- Certifikát o účasti na kurzu

Uzávěrka přihlášek: 31. května 2016

Více informací o programu je možné získat zde: http://gfps.cz/projekte/tandem.html