21.10.2015, 09:26, Stáří: 9 r.

NĚMECKO - aktuální nabídka stipendijních pobytů DAAD

Autor: -sb-

Zde naleznete aktuální informační leták o stipendijních pobytech DAAD pro studenty, absolventy, vědce všech oborů.

V posledních letech byli olomoučtí studenti obzvlášt úspěšní v letních kurzech němčiny (téměř 50 % zájemců dostalo stipendium). Taky krátkodobé vědecké pobyty se těšily popularitě.

Termín pro podání příhlášek je 15. listopadu 2015, v některých případech 1. prosince 2015. Pro zájemce je k dispozici i informační centrum DAAD v Praze (www.daad.cz). Můžete se obracet i na Mgr. Roberta Franze Jodlbauera z Katedry germanistiky robert.jodlbauer@upol.cz.

V případě potřeby potvrzení o znalostech němčiny, je to možné využít zdarma zkoušky www.ondaf.de, které zájemci mohou absolvovat na různých místech v ČR, včetně Olomouce.

Podrobný přehled o různých stipendiích do Německa najdete i na stránce www.funding-guide.de