10.12.2010, 10:16, Stáří: 14 r.

Národní cenu za bakalářskou absolventskou práci z oblasti řízení lidí obdržela studentka UP

Autor: -mav-

Česká společnost pro rozvoj lidských zdrojů (ČSRLZ) spolu s Asociací institucí vzdělávání dospělých ČR (AIVD ČR) a serverem Edumenu.CZ poprvé v historii ocenila Národní cenou dvě absolventské práce z oblasti řízení a rozvoje lidských zdrojů. Stalo se tak v Praze 25. 11. v prostorách Nadace ABF na konferenci „Efektivní vzdělávání pro trh práce“. Porota vybrala ze zúčastněných deseti prací dvě nejlepší. Národní cenu za bakalářskou práci na téma „Zavádění kompetenčního modelu pro operátorské pozice“ získala Marie Váňová, posluchačka UP v oboru Andragogika. Národní cenu za diplomovou práci na téma „Řízení a rozvoj talentů“ obdržela Šárka Horňáková, studentka z Univerzity Jana Amose Komenského Praha.

Cílem nultého ročníku projektu je navázání úzké spolupráce mezi studenty, vysokými školami a zaměstnavateli a nabízet studentům témata ve spolupráci s firmami a organizacemi, které budou nejen specifikovat své požadavky k tématu, ale budou také ochotny podpořit studenta nebo studentku svými praktickými zkušenostmi a radami. „Takových firem a organizací se pro akademický rok 2011/2012 našlo celkem dvacet,“ doplnila Mgr. Zita Lara, výkonná ředitelka z ČSRLZ. Studenti se tak budou moci při psaní svých diplomových prací opřít o informace z praxe a získat tak i mnohdy své první pracovní zkušenosti.

Organizátoři spolupracují na projektu s pěti katedrami vysokých škol, a to s Katedrou andragogiky a personálního řízení FF UK, Katedrou vzdělávání dospělých a andragogiky UJAK, Katedrou personalistiky VŠE, Katedrou řízení lidských zdrojů Univerzity obrany a Katedrou sociologie a andragogiky FF UP. Jejich studenti si již nyní mohou vybírat z navržených témat pro bakalářskou či magisterskou práci, a to prostřednictvím webových stránek www.diplom-ka.cz.
Česká společnost pro rozvoj lidských zdrojů je nezisková organizace působící v oblasti rozvoje a řízení lidských zdrojů (www.lidske.zdroje.org . Asociace institucí vzdělávání dospělých ČR je profesním sdružením s cílem je prosazovat zájmy a potřeby institucí vzdělávání dospělých (www.aivd.cz).

Z tiskové zprávy vybrala -mav-