10.10.2014, 16:34, Stáří: 10 r.

Nabídka stipendia fondu RENESANCE - uzávěrka 10.11.2014

Autor: -sb-

Ústecká komunitní nadace  vyhlásila dne 22.9. 2014 výzvu k předkládání žádostí o nadační příspěvek do 4. otevřeného grantového kola financovaného ze Stipendijního fondu Renesance na podporu studia v zahraničí v školním roce 2015/2016 určeného pro uchazeče s vazbou na město Ústí nad Labem a jeho okolí.

O nadační příspěvek se mohou ucházet nadaní mladí lidé, kteří mají zájem studovat v zahraničí:

• střední školu;
  • vysokou školu, a to na úrovni bakalářského, magisterského, případně doktorského stupně;
  • i v rámci výměnných studijních programů (např. Erasmus, Comenius, CEEPUS, FM EHP/Norska, program SCIEX-NMSch Švýcarska a další).

Mezi žadateli mohou být jak současní studenti, tak žadatelé bez statutu studenta ucházející se o studia v zahraničí. Ti mají šanci získat nadační příspěvek, splní li před nástupem na studia do zahraničí veškeré podmínky k jeho přijetí.

Nadační příspěvek se v 4. otevřeném grantovém kole uděluje pouze pro období zahraničního studia v délce minimálně půl, maximálně jednoho školního roku, a to v školním roce 2015/2016.

Uzávěrka příjmu žádostí: pondělí  10. listopadu 2014

Maximální výše nadačního příspěvku: není stanovena

Výše prostředků k dispozici: min. 350 000 Kč

Pohovory s vybranými žadateli proběhnou do poloviny ledna 2015.

Výběr úspěšných uchazečů o stipendium bude v režii odborné komise složené z řad pedagogů, stipendistů zahraničních univerzit, žurnalistů a dalších expertů pod vedením filosofa, politika a pedagoga Daniela Kroupy.

Kompletní informace najdete: komunitninadace.cz/informace-pro-zadatele/aktualni-vyzvy/

Pro další informace se obracejte na:

Petr Veselý

Programový manažer