15.10.2015, 15:39, Stáří: 9 r.

My, studenti z Neředína: Veronika Grygarová

Autor: komboys

Po cyklistovi se tentokrát v našem seriálu podíváme na zoubek lyžařce. Neslyšící lyžařce. Veronika Grygarová není na naší fakultě žádný nováček, už nějaký pátek tu studuje aplikovanou tělesnou výchovu a řada z nás ji jistě zná, nejen v souvislosti s jejím handicapem, ale především díky sportovním úspěchům, nejen lyžařským. Veronika totiž ráda poznává další sporty. Kromě toho ráda čte a kouká na televizi a hodně času tráví s kamarády a rodinou.

Co tě přimělo podat si přihlášku na FTK?

Chtěla jsem chodit na sportovní školu. Váhala jsem mezi Olomoucí a Brnem. Nakonec jsem si vybrala Olomouc, byla tu pro mě příjemnější atmosféra.

Aktuálně jsi začala svůj čtvrtý akademický rok, jak hodnotíš své dosavadní studium?

Bojuji s posledním předmětem, který je pro mě hodně těžký na pochopení. V zimě bych chtěla státnicovat.

Každý má své favority a neoblíbence. Kdo je to pro tebe z řad vyučujících?

APAči jsou fajnoví učitelé.

Není vždy jednoduché se začlenit mezi intaktní populaci, obzvláště když existují jisté komunikační bariéry. Jak jsi na tom s fungováním na FTK jako neslyšící studentka? Povíš nám, kdo ti se studiem pomáhá?

Já jsem to tak těžké neměla, protože jsem komunikativní a společenská a mám skvělé spolužáky a kamarády z dalších ročníků. Patří sem také tlumočníci, ti mi hodně pomohli. Nebýt jich, už bych tu asi nebyla.

Jaký je tvůj vztah k Olomouci, která je považována za jediné opravdu studentské město v České republice?

Mně se Olomouc líbí. Opravdu tady žije hodně studentů, ale jestli je to jediné studentské město, to nevím.  Možná to bude pravda.

Kde a jak nejčastěji relaxuješ po náročných studijních hodinách? Máš své oblíbené místo, činnost či podnik?

Postel a televize.

Jakou oblíbenou činností zaháníš stres?

Zasportuju si nebo zajdu s kamarády ven a vymyslíme nějaký program.

Je o tobě známo, že se věnuješ lyžování. Jak dlouho a kdo tě k tomuto sportu přivedl?

Lyžovat jsem začala v šesti letech, závodně pak kolem jedenácti let. Táta chtěl, abych byla, co se týče sportu všestranná, a já si časem vybrala lyžování.

Na posledních deaflympijských hrách jsi vybojovala stříbrnou medaili. Pochlubíš se dalšími úspěchy a třeba i mimo lyžování?

Ano, získala jsem stříbrnou medaili ve sjezdu. Z těch dalších úspěch bych uvedla třeba nedávné České akademické hry, kde jsme ve florbale vyhrály mistrovský titul.

Dodržuješ jako sportovkyně zásady zdravého stravování? Prozraď nám, co doporučuješ? Případně na čem nejvíce hřešíš?

Stoprocentně zásady zdravého stravování nedodržuji, ale dodržuji denní režim. Člověk nesmí mít hlad!

Cestuješ ráda? Která země ti nejvíce učarovala a proč?

Ano, ráda cestuju. Díky lyžování jsem už byla v mnoha zemích. Zaujala mě Amerika, Kanada a Rusko, pěkně jsem si je užila.

Jistá skupina odborníků tvrdí, že užívání alkoholu je zdravé. Souhlasíš? A jak jsi na tom s konzumací alkoholických nápojů?

To je těžká otázka. Neřekla bych, že je to zdravé, spíše je to riziko. Já se alkoholu občas napiju, ale s rozumem.

Máš nějaký svůj (nejen) sportovní sen?

Procestovat Ameriku. A jezdit k moři, na pláž, ale i za vodními aktivitami.

David Babiánek se tě ptá, jaký máš názor na uprchlíky ze Sýrie, jestli bychom je měli přijímat do společnosti a pomáhat jim.

Já osobně bych nepřijímala. Kdo ví, jestli mezi nimi nejsou členové ISIS.

Jakou otázku máš pro studenta, který tě bude následovat - Marka Talpu?

Jaká je tvá nejoblíbenější pizza?

Co si vybereš: sladké x slané / pivo x víno / zadaný x nezadaný / kolo x brusle / rohlík x chleba / romantika x dobrodružství / autobus x vlak

Sladké, pivo, nezadaný, kolo, rohlík, dobrodružství, vlak.

Předchozí části: