05.05.2016, 16:59, Stáří: 8 r.

My, studenti z Neředína: Veronika Enenkelová

Autor: komboys

Po spíše klidném golfu si nyní dáme něco svižnějšího. Veroniku Enenkelovou, se kterou se tentokrát můžete letmo seznámit, tráví dost času běháním s hokejkou za děravým míčkem a podle výsledků v tom není úplně špatná. Ale baví ji také plavání, in-line brusle nebo fotbal. A samozřejmě studium, jinak by nemířila k magisterskému titulu v oboru Tělesná výchova – biologie.

Co tě přimělo podat si přihlášku na naši fakultu?

Už od malička jsem chtěla být učitelkou. Miluji sport, takže tělocvik byl pro mě jasnou volbou.

Jak hodnotíš své dosavadní studium?

Zatím pozitivně. I když mě mnohé předměty zklamaly, dozvěděla jsem se mnoho. Největším přínosem pro mě bylo získání těch nejlepších přátel, jaké mám.

Kdyby sis mohla vybrat studium v zahraničí, kde by to bylo a proč?

Určitě severské země. Byla jsem tam několikrát a moc se mi tam líbilo, takže volím jasně Švédsko.

Kdo tě přivedl ke sportu? V kolika letech to bylo?

Ke sportu jsem se přivedla víceméně sama, když jsem přišla v šesti letech za rodiči, že bych chtěla hrát fotbal za kluky. Ale velký podíl na tom měli mí tři bráchové, kteří s námi hráli venku na dvorku.

Jaké jsou tvé nejen sportovní úspěchy a cíle?

Mé sportovní cíle se víceméně splnily. Dvakrát jsme se stala mistryní ČR s Vítkovicemi jako žena a jednou jako juniorka. V historii florbalu jsme se zapsali jako první tým Česka, který získal medaili na Poháru mistrů (2. místo). A mezi mé poslední cíle bylo dostat se na mistrovství světa, což se mi podařilo, ovšem bez medaile. Mezi mé nesportovní úspěchy patří bakalářský titul, který bych chtěla doplnit o magisterský.

Co tě nejvíce v poslední době pobavilo?

Tanec a zpěv mé spoluhráčky Lucie při oslavách zlata. Černý páv od Haničky Zagorové byl prostě úžasný. (smích)

Se kterou hračkou sis v dětství nejraději hrávala?

Nevím. Ale určitě jsem si často hrávala s angličáky. Konkrétní hračku jsem asi neměla.

Jaký je tvůj vztah k Olomouci?

Pozitivní. Miluji tohle malé město pro jeho vzhled a pro nekonečně mnoho možností, jak využít volný čas.

Jan Malota se ptá, co bys ráda změnila na FTK?

Některé předměty. Chybí mi tu předmět spojený s výživou. Myslím si, že jako sportovci bychom se chtěli dozvědět různé novinky v této oblasti.

Na co by ses ráda zeptala následujícího zpovídaného?

Jestli půjde na Olomoucký majáles.

Naše fakulta letos slaví 25 let. Co bys jí popřála do budoucna?

Aby se dále vyvíjela k lepšímu a lákala tak mnoho nových studentů.

Vyber si z dvojic to, co je ti milejší: pivo / víno, zadaná / nezadaná, film / kniha, Internet Explorer / Google Chrome, hory / moře, maso / vege, jednodílné plavky / bikiny, Kabát / U2.

Víno, zadaná, film, Google Chrome, hory, maso, bikiny, U2.

Předchozí části: