21.04.2016, 11:37, Stáří: 8 r.

My, studenti z Neředína: Vendula Přibylová

Autor: komboys

Minulý týden náš seriál voněl benzinem, nyní se podíváme na led. Malinko se i vrátíme do zimy, neboť odpověď trvala kvůli zaneprázdněnosti tázané poněkud déle než obvykle. Ale povedlo se. A kdo je ta tázaná? Vendula Přibylová, studentka první ročníku tělesné výchovy a sportu, která se odmalička věnuje lednímu hokeji.

Co tě přimělo podat si přihlášku na FTK?

Máma a také to, že sportuji.

Jak hodnotíš své dosavadní studium?

No mohlo by to být lepší. Zatím mám v zimě během sezony vše stíhat. Snad se to po sezoně zlepší.

Kdyby sis mohla vybrat studium v zahraničí, kde by to bylo a proč?

USA. Hlavně kvůli sportu. Myslím si, že univerzitní sport je tam na nejvyšší možné úrovni a hlavně se bere dost profesionálně.

Kdo tě přivedl ke sportu? V kolika letech to bylo?

Ke sportu mě přivedli rodiče, konkrétně k hokeji pak táta, který sám hrál.

Jaké jsou tvé nejen sportovní úspěchy? A cíle?

Můj největší úspěch byl být součástí kolektivu, který vyhrál bronzové medaile na MS žen do 18 let. Aktuálně pak 6. místo na MS žen, které je zatím nejlepším umístěním v historii. Do budoucna je mým snem dostat se na olympiádu a dál úspěšně reprezentovat. Mimo sport bych pak chtěla dostudovat.

Co tě nejvíce v poslední době pobavilo?

Tak to teď vážně nevím. Je potřeba se bavit stále, a to i drobnostmi.

Se kterou hračkou sis v dětství nejraději hrávala?

Určitě s jakýmkoliv míčem, bavilo mě do něj kopat, házet si s ním a tak. Později pak s míčkem a hokejkou.

Jaký je tvůj vztah k Olomouci?

Moraaa!

Tomáš Oulehla se ptá, který předmět se ti nejvíce líbil a naopak se kterým máš nebo jsi měla nejvíce problémů.

Nejvíc mě baví sportovní hry, basketbal, volejbal atd. Těžko říct, se kterým předmětem mám nejvíce problémů, raději nebudu jmenovat.

Na co by ses ráda zeptala následujícího zpovídaného?

Kdybys měl/a provozovat jiný sport než ten svůj, jaký by sis vybral/a?

Naše fakulta letos slaví 25 let. Co bys jí popřála do budoucna?

Ať se jí i nadále daří produkovat kvalifikované a zapálené lidi v oblasti sportu.

Vyber si z dvojic to, co je ti milejší: pivo / víno, zadaná / nezadaná, film / kniha, Internet Explorer / Google Chrome, hory / moře, maso / vege, jednodílné plavky / bikiny, Kabát / U2.

Víno, zadaná, film, Google Chrome, moře, maso, bikiny, U2.

Předchozí části: