14.04.2016, 11:03, Stáří: 8 r.

My, studenti z Neředína: Tomáš Oulehla

Autor: komboys

Další tváří našeho seriálu, v němž představujeme zajímavé studenty naší fakulty, je Tomáš Oulehla. Možná si ho vybavíte z nedávného předávání cen úspěšným sportovcům. Tomášovou vášní je motorka, respektive vše, co jezdí na benzin, kromě toho také kolo, běžky a sledování filmů. Na naší fakultě studuje aplikované pohybové aktivity.

Co tě přimělo podat si přihlášku na FTK?

Zájem o sport. Jsem aktivní člověk a chtěl jsem skloubit studium na VŠ a sport. FTK byla jasná volba.

Jak hodnotíš své dosavadní studium?

Tak za 3 - dobře. Nepovažuji se za jednoho z pilnějších studentů, co se věnují jen škole a musí mít samá áčka. Vždy jsem při studiu dělal spoustu věcí, hlavně sport a práci. Oboje je časově náročné a člověk pak neví co dřív.

Kdyby sis mohl vybrat studium v zahraničí, kde by to bylo a proč?

Zvolil bych Finsko. Byl jsem tam jednou na závodech a uchvátila mě ta příroda.

Kdo tě přivedl ke sportu? V kolika letech to bylo?

K motorkám, hlavně teda k enduru mě přivedl otec, který závodil již v době, kdy naše země (tehdy ještě Československo) produkovala spoustu vynikajících jezdců. Táta byl jedním z nich. Takže už od dětství jsem s ním jezdil na závody a v podstatě jsem vyrůstal na motorce. Pak jsem dostal svoji první motorku, začal jsem jezdit a už mě to nepustilo.

Jaké jsou tvé nejen sportovní úspěchy a cíle?

V první řadě bych rád dostudoval, ale hlavní cíle jsou určitě dál závodit, pořád je co zlepšovat. Úspěchy: 2013 celkový vítěz v enduru na mistrovství České republiky v kategorii MČR II E1, 2015 11. místo v konečném pořadí MMČR enduro v kategorii MMČR E1, 2015 35. místo na mistrovství světa ISDE 2015 v Košicích v kategorii C1.

Co tě nejvíce v poslední době pobavilo?

Náš kocour, ten každý den vyvede nějakou lumpárnu, nad kterou zůstává rozum stát.

Se kterou hračkou sis v dětství nejraději hrával?

Samozřejmě odrážečka, měl jsem ji vyladěnou, polepenou závodními nálepkami a pořád na ni rád vzpomínám.

Jaký je tvůj vztah k Olomouci?

Jenom kladný, to město mám rád a věřím, že to tak zůstane i nadále.

Monika Geržová se tě ptá, jestli jsi rád, že studuješ na UP v Olomouci.

Jak už padlo v předchozí otázce, mám rád Olomouc a chci zde zůstat i nadále, takže jsem určitě rád, že mám možnost studovat v Olomouci na UP.

Na co by ses rád zeptal následujícího zpovídaného?

Který předmět se mu/jí nejvíce líbil a naopak se kterým měl/měla nejvíce problémů?

Naše fakulta letos slaví 25 let. Co bys jí popřál do budoucna?

Jen to nejlepší, ať se jí nadále daří. Samozřejmě jde tu hlavně o práci lidí, pokud ji budou vykonávat s nadšením a vloží do ní své srdce, tak výsledek bude určitě kladný a naše fakulta se bude posouvat stále dopředu.

Vyber si z dvojic to, co je ti milejší: pivo / víno, zadaný / nezadaný, film / kniha, Internet Explorer / Google Chrome, hory / moře, maso / vege, jednodílné plavky / bikiny, Kabát / U2.

Víno, jsem zadaný, takže moje odpověď je celkem jasná, film, Google Chrome, hory, maso, bikiny, Kabát.

Předchozí části: