24.03.2016, 14:42, Stáří: 8 r.

My, studenti z Neředína: Luděk Lichnovský

Autor: komboys

Se začínajícím jarem startuje také cyklistická sezona, a tak šlápneme do pedálů i v našem seriálu. Na paškál jsme si vzali Luďka Lichnovského z prvního ročníku aplikovaných pohybových aktivit, který se profesionálně věnuje právě cyklistice. Luděk je z Olomouce, kromě kola ho baví také lyžování a volný čas nejraději tráví s přítelkyní a kamarády.

Co tě přimělo podat si přihlášku na naši fakultu?

Úplně jako první samozřejmě vyzkoušet si ten pravý studentský život. Obor aplikované pohybové aktivity jsem pak zvolil díky svým cyklistickým kolegům, kteří ho také studují. Dal jsem na jejich doporučení.

Jak své dosavadní studium hodnotíš?

Zatím bych řekl jen to, že se snažím všemu přijít na kloub a dát vše do souladu se sportem.

Kdyby sis mohl vybrat studium v zahraničí, kde by to bylo a proč?

No to je těžké. Mám rád jak válení u moře, tak i aktivní dovolenou v horách. Spíše bych volil něco s horami a přírodou, jako je Norsko, to se mi hodně líbí.

Kdo tě přivedl ke sportu? V kolika letech to bylo?

Sport provozuji od dětství, byl jsem k němu veden mými rodiči, takže závodně asi od 8 let.

Můžeš se pochlubit nějakými úspěchy, třeba i nesportovními? Jaké máš cíle?

Můj úspěch je například to, že jsem odmaturoval. Se sportem toho bylo dohromady opravdu hodně. Dále asi to, že jsem na vysoké škole, která mě opravdu baví. Snad bude můj další úspěch, že dostuduji. V cyklistice pár úspěchů bylo, asi největšího jsem se dočkal teprve nedávno, když jsem se stal mistrem ČR v kategorii Elite, tedy v hlavní kategorii. A cíl? Medaile z mistrovství Evropy. Nebo i světa.

Co tě nejvíce v poslední době pobavilo?

Pobavilo? Tak to těžko říci, já jsem pro každou srandu a bez ní to nejde, takže mě baví pořád něco.

Se kterou hračkou sis v dětství nejraději hrával?

Nejraději jsem si hrál hry na počítači.

Jaký je tvůj vztah k Olomouci?

Olomouc jako moje rodné město jsem si oblíbil. Mám ji spojenou se všemi svými koníčky i studiem. Jinak podle mě má Olomouc vše, co má město mít.

Jana Hodonská se tě ptá, na které místo ze svých cyklovýletů vzpomínáš nejraději.

Nejsem si úplně jistý, zda se tomu dá říct cyklovýlet, ale hodně se mi líbilo například v Itálii, ta je na kolo úžasná. A konkrétně třeba Verona a okolí.

Na co by ses rád zeptal následujícího zpovídaného?

Co nového by na fakultě uvítal?

Naše fakulta letos slaví 25 let. Co bys jí popřál do budoucna?

Co nejvíce úspěšných absolventů a schopných studentů.

Na závěr si vyber z dvojic to, co je ti milejší: pivo / víno, zadaný / nezadaný, film / kniha, Internet Explorer / Google Chrome, hory / moře, maso / vege, jednodílné plavky / bikiny, Kabát / U2.

Víno, zadaný, film, Google Chrome, hory, maso, bikiny, U2.

Předchozí části: