14.10.2014, 10:49, Stáří: 10 r.

Mini-International Week 2014 na Pedagogické fakultě UP

Autor: -pdf-

Hosté s organizátory na návštěvě univerzitní MŠ

Katedra primární a preprimární pedagogiky PdF UP spolu se zahraničním oddělením pedagogické fakulty pořádala setkání koordinátorů Erasmus partnerských kateder v zahraničí. Pod záštitou děkana PdF UP doc. Ing. Čestmíra Serafína, Dr.Ing-Paed IGIP se Mini-International week uskutečnil ve dnech 29. 9. – 3. 10. 2014 v prostorách fakulty. Setkání se zúčastnili partneři z Litvy, Maďarska, Norska, Slovenska, Španělska a Švédska. Vizí organizátorů bylo vytvoření platformy pro setkávání a výměnu zkušeností v oblasti programu Erasmus.

Hosty přivítal dr. Vojtech Regec, Ph.D., proděkan pro zahraniční vztahy, a doc. dr. Eva Šmelová, Ph.D., vedoucí Katedry primární a preprimární pedagogiky. Dr. Alena Vavrdová, která setkání iniciovala a spolu se zahraničním oddělením PdF UP organizovala, se poté ujala slova a hosty seznámila s programem a organizací celé akce. Dále pak představila město Olomouc, Univerzitu Palackého, Pedagogickou fakultu UP, nabídku a možnosti studia pro zahraniční studenty v rámci programu Erasmus+. Pondělní odpoledne pak bylo věnováno prezentacím zahraničních hostů. V úterý se uskutečnily návštěvy univerzitní MŠ a International School Olomouc, které se podílí na umístění zahraničních studentů v rámci praxí. Odpoledne proběhla komentovaná prohlídka Olomouce, kterou vedla dr. Vavrdová. Středa byla ve znamení celodenní exkurze, jejíž náplní bylo poznávání významných míst Moravy (zámek Lednice, Znojmo). Přednášky hostů se uskutečnily v rámci čtvrtečního dopoledne. Přednášek se zúčastnili i studenti oboru U1ST a studenti doktorského studijního programu. Zajímavé a hodnotné přednášky zahraničních kolegů byly všemi účastníky náležitě oceněny a bohatou diskusí bylo dopoledne uzavřeno. Následoval tzv. kulatý stůl, v jehož rámci účastníci ocenili především příležitost k získání nových informací, zkušeností a podnětů pro další práci v rámci programu Erasmus+, ale také možnosti užší spolupráce ve společných mezinárodních projektech. Pátek byl ponechán volnému programu, v jehož rámci se někteří účastníci přesunuli do Prahy.

Partneři ocenili také příjemnou a velmi osobní atmosféru a spolu s organizátory se těší na další setkání, které se plánuje v příštím akademickém roce 2015.

Za Katedru primární a preprimární pedagogiky

dr. Vavrdová