13.10.2014, 12:36, Stáří: 10 r.

Mezi zpravodajstvím a ideologií: Případ zpravodajky v Číně

Autor: -da-

Cyklus přednášek Mediální teorie a praxe 2014 pokračuje přednáškou Kateřiny Procházkové (Česká televize), která promluví na téma Mezi zpravodajstvím a ideologií: Případ zpravodajky v Číně.

Veřejnosti přístupná přednáška s následnou diskuzí se koná ve středu 22. října 2014 v 15.00 v posluchárně č. 18, č. dveří 3.34, 2. patro zadního traktu FF UP, Křížkovského 10.

Všichni zájemci jsou srdečně zváni.

Kateřina Procházková pracuje jako redaktorka, zahraniční redakce České televize, dříve pracovala jako zpravodajka Českého rozhlasu v Asii. Zaměřuje se především na zpravodajství z Číny, Japonska a Koreje. V Asii žila posledních deset let – Hongkong, Taipei, Peking, Singapur a Tokio. Vystudovala žurnalistiku na Ostravské Univerzitě a Universitě Glasgow. Politologii a jazykové znalosti získala na National Taiwan University (NTU), Beijing Foreign Studies University (BFSU) a Sophia University v Tokiu. Je členkou Foreign Correspondent Club a Beijing International Society.