03.11.2015, 07:54, Stáří: 9 r.

Literární soutěž pro studenty UP

Autor: Lenka Skácelíková

Ilustrační foto: Pete O'Shea (cc)

Cítíš se být spisovatelem/spisovatelkou?
22. ročník Literární soutěže pro studenty UP začíná!

Sníš o dráze spisovatele? Nehneš se bez bločku plného rozepsaných textů? Neumíš si svůj život bez psaní představit? Výborně! Pak zkus štěstí ve 22. ročníku Literární soutěže Univerzity Palackého! Pravidla jsou jednoduchá, porota je skvělá a ceny jsou zajímavé. Tvé texty čekáme do 31. března 2016 na adrese:

Oddělení komunikace UP
Mgr. Lenka Peřinová
Biskupské náměstí 1
771 11 Olomouc

Texty je nutné zaslat poštou, obálku označ heslem „Literární soutěž“.

Podmínky:

Autorský text o rozsahu:

• poezie (max. 3 básně);
  • povídka (text do 10 stran);
  • fejeton (max. 1 A4).

Každý text ve třech kopiích, na nichž bude uvedeno jméno, datum narození, email a telefon autora; fakulta, ročník a studovaný obor soutěžícího.

Autoři nejlepších prací získají finanční odměnu. Výsledky soutěže vyhlásí odborná komise v květnu nebo červnu 2016.

Literární soutěž Univerzity Palackého je tradiční klání, které každoročně vyhlašuje rektor univerzity. Zaslané práce hodnotí odborná porota složená z literárních vědců Katedry bohemistiky FF UP. Účastnit se mohou všichni studenti prezenčního bakalářského a magisterského studia ze všech fakult UP.