03.03.2015, 15:07, Stáří: 9 r.

Library Press Display a AtoZ

Autor: -zk-

Až do 31. března 2015 jsme získali zkušební přístup do dvou výjimečných databází: Library Press Display a AtoZ.

Library Press Display obsahuje na 3 000 novinových titulů a magazínů ze 100 zemí světa, v celkem 60 jazycích (včetně češtiny). Databáze je denně aktualizovaná, archiv je u většiny titulů tři měsíce a noviny jsou zobrazeny ve formátu originálu (původní paginace, barevnost, obrázky). Napříč všemi tituly je možné vyhledávat, články sdílet, tisknout, překládat nebo si je poslechnout (ve 12 jazycích). S databází můžete pracovat i prostřednictvím laptopu, tabletu nebo smartphonu.

Přístup je možný zde: library.pressdisplay.com

AtoZ popisuje jednotlivé země/města světa z hlediska turistického ruchu, obchodu, obecné informovanosti, geografie, demografie apod. Data jsou poskytována renomovanou informační agenturou World Trade Press (WTP). AtoZ poskytuje cenné přehledové informace o dané zemi nebo městě, užitečné pro cestovní agentury, státní orgány, novináře či akademický sektor. AtoZ je skvělý zdroj informací nejen pro odborníky ale i veřejnost, protože poskytuje agregované, konzistentní, nanejvýš praktické informace, vč. analýzy rizik daných zemí/měst, s bohatým faktografickým, ilustračním a mapovým aparátem.

Vstup do jednotlivých databází je možný AtoZ MapsOnline: www.atozmapsonline.com/a-z_maps_online_home.asp

AtoZ World: www.atoztheworld.com/login_transport.php

AtoZ WorldBusiness: www.atozworldbusiness.com/login_transport.php