01.11.2010, 11:47, Stáří: 14 r.

Konference Role veřejného ochránce práv v politickém systému ČR

Autor: Tomáš Chalupa

Katedra politologie a evropských studií Filozofické fakulty Univerzity Palackého ve spolupráci s veřejným ochráncem práv pořádá 2. listopadu 2010 konferenci „Role veřejného ochránce práv v politickém systému ČR“. Jedná se o první takto zevrubně pojatou konferenci věnovanou roli a funkci ombudsmana.

Konference se zúčastní přední čeští právníci, politologové a zástupci Parlamentu ČR. Tématem je hodnocení práce a postavení ombudsmana v politickém systému ČR. Mezi přednášejícími bude mj. současný ombudsman Pavel Varvařovský, jeho zástupkyně Jitka Seitlová, předseda Nejvyššího správního soudu Josef Baxa, senátor Petr Pithart, poslankyně Hana Orgoníková, zástupce prezidentské kanceláře Ladislav Jakl či politolog z Univerzity Palackého Tomáš Lebeda.

Konference se koná pod záštitou rektora Univerzity Palackého Miroslava Mašláně a začíná v 9.30 hodin v Kapli Božího Těla Uměleckého centra UP. Konferenci podpořila také nadace Fridrich-Ebert-Stiftung.

Tiskovou zprávu zpracoval Tomáš Chalupa, oddělení komunikace UP

Kontakt: