22.09.2004, 08:24, Stáří: 20 r.

KNOVEL - Answers for Science & Engineering

Pro uzivatele UP byl aktivovan pristup zdarma do kolekce Knovel na adrese http://www.knovel.com

Pristup je nastaven na IP adresy cele domeny upol.cz, takze neni treba zadneho hesla.

Akademicke instituce, vcetne verejnych knihoven, maji trvaly pristup zdarma do 4 databazi, a to
* International Critical Tables
* Knovel Critical Tables
* Thermochemistry of the Chemical Substances
* Smithsonian Physical Tables (9th edition).

Tyto instituce a vsichni OSTATNI maji KROME toho pristup na dobu ***30 dnu*** do KOMPLETNIHO OBSAHU Knovelu.

Pri praci s Knovelem vyuzijte online napovedu (Help). Vyzkousejte nejen textove hledani (textu i tabulek), ale i hledani podle numerickych parametru.

Za mimoradnou pozornost stoji tzv. "live equations", ktere v tabulkach rozpoznate podle symbolu reckeho "sigma". Prikladem vyhledani je napr. textova kombinace "ethanol" a "vapor pressure" a zobrazeni tabulky z dila Perry's Chemical Engineers' Handbook.

Ke spravne funkci potrebujete nainstalovat specialni java applet, ktery se ale instaluje automaticky pri prvnim spusteni "live equation".

DULEZITE UPOZORNENI:
Upozornujeme, prosim, durazne, ze v zadnem pripade neni povoleno stahovani (vykradani) velkeho mnozstvi materialu, a to zejmena za pouziti "robotu" (spideru). Takovy pripad jiz letos nekolikrat nastal. Vydavatele, kteri samozrejme monitoruji nestandardni aktivity na strane uzivatele, z pochopitelnych duvodu reaguji okamzitym ukoncenim testovani pro vsechny.

Dekujeme za pochopeni!

V pripade dotazu nebo jakychkoliv technickych problemu se muzete kdykoliv obratit na odd. BIS KUP (tel. 1722, 1744) nebo IS PrF (tel. 4750).

RNDr. Svatopluk Rieger, CSc.
vedouci informacniho strediska Prirodovedecke fakulty, tr. Svobody 26,
telefon/fax: 585 634 750