10.12.2015, 12:44, Stáří: 8 r.

Jmenovací dekret poprvé převezme docent, který habilitoval na olomouckých právech

Autor: Eva Hrudníková

Slavnostní akt se uskuteční v pátek v aule PF UP.
Ilustrační foto: Milada Hronová

Hned pět zástupců bude mít právnická fakulta na páteční promoci doktorandů a předávání dekretů docentům. Slavnostní akt, který pořádá Univerzita Palackého, se uskuteční v aule právnické fakulty. Poprvé v historii bude mezi docenty zástupce, který habilitoval na olomoucké právnické fakultě – Filip Melzer v oboru Občanské právo.

Filip Melzer působí na olomoucké fakultě na katedře soukromého práva a civilního procesu. „V posledních letech se zde uskutečnily významné změny. Olomoucká právnická fakulta se stala prestižním místem výuky soukromého práva. Jsem rád, že jsem mohl habilitovat právě zde,“ uvedl již dříve Melzer. Být prvním, kdo úspěšně habilitoval na Právnické fakultě Univerzity Palackého, je pro něj obrovská čest.

Mezi novými doktorandy budou hned čtyři z právnické fakulty. Pro diplom si zítra příjdou Martin Baťka ( obor Občanské právo), Kateřina Čuhelová (Občanské právo), Pavel Jiříček (Trestní právo) a Per Sedlák (Občanské právo).

Slavnostní akt začne v 10 hodin.