21.10.2010, 12:27, Stáří: 14 r.

Filozofická fakulta vydává nový e-magazín

Autor: -mar-

Vedení Filozofické fakulty začalo se začátkem nového semestru vydávat nový internetový newsletter Aspekt. Ten by se měl stát dle jeho tvůrců novým nástrojem efektivní komunikace v rámci fakulty. „Soulad všech nezbytných a bohulibých aktivit vyžaduje, abychom spolu komunikovali přímo a pokusili se bezprostředně sledovat výsledky naší práce. O úspěších kolegy z vedlejší kanceláře se často dozvídáme z tisku, o nových možnostech získávání grantové podpory leckdy víme matně a víceméně náhodou,“ říká v úvodu prvního čísla děkan FF UP doc. Jiří Lach, Ph.D., MA. A právě pravidelný přístup k těm podstatným informacím by měl zajišťovat nový zpravodaj fakulty.

Redakce, jež je tvořena převážně studenty Filozofické fakulty, se ve svém premiérovém vydání zaměřila mj. na představení aktivit studentských organizací činných při fakultě, či na tipy na grantové, projektové a stipendijní příležitosti pro rok 2011. Aktuální číslo přináší také dvojrozhovor s novými vedoucími kateder romanistiky a politologie a evropských studií. Najdete v něm i rozhovor s Lenkou Ponikelskou, absolventkou FF UP a nynější zaměstnankyní prestižní informační agentury Bloomberg v Praze.

„Aspekt je pohled, hledisko, zorný úhel. Význam tohoto slova vzbuzuje otázky po tom, kdo a z jakého úhlu se dívá a co vidí. Anebo co sleduje. Úhel pohledu prochází hranolem informace, která otevírá pestrou paletu inspirujících myšlenek. Nabízí potenciál, tedy souhrn schopností a možností něco dělat,“ dodává šéfredaktorka newsletteru Kateřina Prokopová.

Zpravodaj najdete ke stažení na webových stránkách FF UP, v sekci Aktuální sdělení.