19.12.2014, 09:00, Stáří: 9 r.

Fakulta zdravotnických věd zlepší úroveň profesní angličtiny

Autor: Jan Galuszka

FZV UP se aktivně zapojila do programu Erasmus+ účastí v projektu HELP: Healthcare English Language Programme

Ve druhém prosincovém týdnu se zástupci Fakulty zdravotnických věd UP v Olomouci, vedoucí výuky anglického jazyka Lukáš Merz a proděkan pro zahraniční spolupráci Jan Galuszka, zúčastnili zahajovací schůzky Projektu HELP na půdě Slovenské zdravotnické univerzity v Bratislavě.

Po několikaměsíční intenzivní korespondenci se tak setkali se svými protějšky z mezinárodního konsorcia v rámci programu Erasmus+: KA2 Strategické partnerství. Spolu s kolegy a kolegyněmi z Irska, Litvy, Německa, Polska, Slovenska, Španělska tak budou pracovat na tvorbě speciálních výukových podpor zaměřených na zvýšení jazykových kompetencí profesní angličtiny zdravotních sester i dalších zdravotnických profesionálů. Cílovou skupinou projektu nejsou jen akademické instituce účastníků projektu, ale ve své konečné podobě webového portálu a například i aplikací pro mobilní telefony bude finální produkt široce dostupný a propagován na národních úrovních i v rámci profesních organizací Evropské unie. Vzájemná spolupráce je naplánována na období let 2014 až 2017 a vyvrcholí uspořádáním závěrečné konference v Olomouci.