09.10.2015, 14:34, Stáří: 9 r.

Fakulta zdravotnických věd diskutovala k aktuální legislativě ve zdravotnictví s náměstkyní ministra zdravotnictví ČR

Fakulta zdravotnických věd diskutovala k aktuální legislativě ve zdravotnictví s náměstkyní ministra zdravotnictví ČR

Ve čtvrtek 8. října 2015 se na Teoretických ústavech Lékařské Fakulty Univerzity Palackého v Olomouci uskutečnila před posluchárnou zaplněnou akademickými pracovníky a studenty Fakulty zdravotnických věd Univerzity Palackého v Olomouci (dále jen FZV UP) přednáška náměstkyně ministra zdravotnictví České republiky JUDr. Lenky Tesky Arnoštové, Ph.D. Přednáška byla zaměřena na aktuální legislativu ve zdravotnictví. Tématem byl Zákon o podmínkách získávání a uznávání způsobilosti k výkonu nelékařských zdravotnických povolání a k výkonu činností souvisejících s poskytováním zdravotní péče a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o nelékařských zdravotnických povoláních, č. 96/2004 Sb.) a připravovaný návrh zákona o neziskových zdravotnických organizacích (nyní probíhá meziresortní připomínkové řízení). Byla otevřena diskuze k návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 95/2004 Sb., o podmínkách získávání a uznávání odborné způsobilosti a specializované způsobilosti k výkonu zdravotnického povolání lékaře, zubního lékaře a farmaceuta. Tento návrh byl již zaslán k projednání vládě. Náměstkyně Teska Arnoštová zmínila taktéž aktuální legislativu pro pracovníky ve zdravotnictví. Jedná se především o tyto zákony: Zákon o České lékařské komoře, České stomatologické komoře a České lékárnické komoře (č. 220/1991 Sb.), Zákon o veřejném zdravotním pojištění a o změně a doplnění některých souvisejících zákonů (č. 48/1997 Sb.), Zákon o zdravotnické záchranné službě (č. 374/2011 Sb.), Zákon o návykových látkách a o změně některých dalších zákonů (167/1998 Sb.) a další. Přednáška se konala pod záštitou děkana Fakulty zdravotnických věd doc. MUDr. Jaroslava Vomáčky, Ph.D., MBA a za přítomnosti dalších členů vedení FZV UP.