20.04.2016, 09:26, Stáří: 8 r.

Erasmus – dodatečné výběrové řízení pro studenty PřF

Přírodovědecká fakulta UP vypisuje mimořádné dodatečné výběrové řízení na obsazení míst studentských mobilit v rámci programu ERASMUS+ na akademický rok 2016/2017.

Na smlouvy, které byly uzavřené katedrou geografie s univerzitami v Sarajevu a v Mostaru se nabízejí se tyto mobility:

• Univerzita v Sarajevu: 2 studenti po 5 měsících,
  • Univerzita v Mostaru: 2 studenti po 5 měsících.

Studijní pobyty je možné uskutečnit v zimním nebo letním semestru 2016/17.
Přihlášky ve formátu Erasmus+ odevzdejte do 29. dubna 2016 dr. P. Ptáčkovi, Ph.D., který poskytne zájemcům potřebné informace.
Přihláška je k dispozici: http://geography.upol.cz/erasmus

Na smlouvy, které byly uzavřené katedrou rozvojových studií s univerzitami v Izraeli a Bhútánu se nabízejí se tyto mobility:

• Beit Berl College v Izraeli – 1 Mgr. student až na 6 měsíců,
  • Royal University of Bhutan – 1 Ph.D. student až na 3 měsíce.

Studijní pobyty je možné uskutečnit v zimním nebo letním semestru 2016/17.
Zájemci, zašlete CV a motivační dopis na email miroslav.syrovatka@upol.cz do 26. dubna 2016. Pohovory se uskuteční 27. dubna 2016.
Stipendium je k dispozici pro obě pozice, v případě Bhútánu bude pravděpodobně nutné si samostatně pokrýt cestovní náklady.

Na smlouvu, která byla uzavřena mezi přírodovědeckou fakultou a univerzitou v Pavlodaru, Kazachstán se nabízejí mobility:

• S. Toraighyrov Pavlodar State University – 2 Ph.D. studenti po 6 měsících, se zaměřením na Environmental Science.

Studijní pobyt je možné uskutečnit v zimním nebo letním semestru 2016/17.

Výběr uchazečů bude proveden koordinátory mobilit v součinnosti s garantujícími katedrami. Datum výběrového řízení bude zveřejněno na webových stránkách kateder a na studijním oddělení. Studentům se doporučuje předložit návrh studijního plánu již při výběrovém řízení u příslušného koordinátora.

Seznam studentů úspěšných ve výběrovém řízení bude poté předán Oddělení zahraničních vztahů UP k vyřízení formálních náležitostí přihlášky.
K mobilitě se nelze přihlásit přímo na Oddělení zahraničních vztahů na rektorátě UP bez absolvování výběrového řízení na fakultě.

Uznávání kreditů získaných při studiu v zahraniční je prováděno dle Směrnice děkana Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci k uznávání kreditů v rámci zahraničních studentských mobilit.

Další informace a podmínky pro vyjíždějící studenty jsou uvedeny na stránkách Oddělení zahraničních vztahů UP.

19. 4. 2016