Tyto stránky jsou zastaralé a nepředstavují aktuální webovou prezentaci Univerzity Palackého.
Pokud jste sem zabloudili omylem, aktuální web je https://www.upol.cz/.
Portál  |  STAG  |  e-mail
English
Univerzita Palackého
13.06.2016, 14:28, Stáří: 4 r.

Do Olomouce na podzim zamíří tisíce absolventů Univerzity Palackého

Autor: OK

Olomouc (13. června 2016) – Univerzita Palackého v Olomouci chystá ve dnech 9. a 10. září historicky největší absolventské setkání. Poslední obdobná akce proběhla před 20 lety a zúčastnilo se jí na tři tisíce bývalých posluchačů univerzity včetně rodinných příslušníků. Aktuální setkání se bude konat v souvislosti se sedmdesátým výročím znovuobnovení Univerzity Palackého. Během té doby absolvovalo některou z jejích osmi fakult téměř 120 tisíc posluchačů.

Zn. Hledáme absolventy

Podle vedení univerzity je sraz určen absolventům všech forem studia. Kdokoliv z nich se může nezávazně registrovat na webu absolventi.upol.cz, kde najde rovněž podrobné informace. „Jsme si jisti, že se bude jednat o akci, která svým rozsahem a skladbou návštěvníků dalece přesáhne hranice nejen kraje, ale i České republiky. Na základě našich databází jsme v tuto chvíli oslovili poštou či e-mailem na dvacet tisíc absolventů u nás a stovky dalších v zahraničí, z nichž již mnozí svou účast potvrdili,“ říká Petr Bilík, prorektor pro vnější vztahy. Stovky dalších absolventů se v Olomouci objeví v souvislosti se zlatými a stříbrnými promocemi na filozofické, přírodovědecké a pedagogické fakultě a na fakultě tělesné kultury, které proběhnou v souběžném termínu. V souvislosti s tím univerzita zarezervovala více než 4000 lůžek na univerzitních kolejích a v olomouckých hotelích.

Vzhledem k rozsahu a významu akce spolupracuje úzce univerzita jak s městem Olomouc, tak s Olomouckým krajem, jejichž záštitu Absolventské setkání rovněž získalo. „Záštita je logickým vyústěním dobré spolupráce kraje a Univerzity Palackého. Olomoucký kraj s univerzitou dlouhodobě participuje na rozvíjení spolupráce se svými partnerskými regiony. V létě se například za finanční podpory hejtmanství zúčastní pět ázerbájdžánských studentů Letní školy slovanských studií při Univerzitě Palackého. Každoročně z rozpočtu rovněž přispíváme na mezinárodní aktivity olomoucké alma mater prostřednictvím dotačního titulu Podpora rozvoje zahraničních vztahů, na sportovní akce regionálního významu či na zvýšení uplatnitelnosti studentů a absolventů na trhu práce. Letošní podzimní setkání má naši podporu také z pohledu rozvoje cestovního ruchu,“ podotkl Jiří Rozbořil, hejtman Olomouckého kraje.

Desítky bodů programu pro každého

Program setkání je koncipován tak, aby se během úvodního dne a společenského večera mohli absolventi v neformální atmosféře setkat s představiteli domovských kateder a fakult, především však spolu navzájem,“ upřesňuje program setkání jeho koordinátorka Eva Blažková a dodává: „Sobotní odpoledne a večer budou věnovány programu v režii Univerzity Palackého. Ten bude zahrnovat hudební vystoupení našich absolventů, filmové projekce, den otevřených dveří ve vybraných univerzitních zařízeních a další doprovodné akce, jež zajistí Pevnost poznání a projekt Zaparkuj.“ Na Výstavišti Flora vystoupí například Leona Machálková nebo Jiří Pavlica s Hradišťanem, v Redutě Moravské filharmonie se představí Emil Viklický a další koncertní vystoupení proběhnou na Horním náměstí. Dílčí akce pak proběhnou ve Smetanových sadech, v kině Metropol, v olomouckých klubech a muzeích nebo v Parkánových zahradách univerzity. „Termín setkání jsme navíc zvolili tak, aby se překrýval s termínem Dnů evropského dědictví, tradiční akcí, která návštěvníkům otevírá olomoucké památky,“ doplnila Eva Blažková.

Pomahač, Suková i Železný

Pozvánky obdrželi také absolventi Univerzity Palackého, kteří dosáhli významných úspěchů ve svých oborech, ale i mimo ně. Na jednom místě se tak možná sejdou plastických chirurg Bohdan Pomahač, tenistka Helena Suková, moderátor Jakub Železný, fotograf Jindřich Štreit či emeritní rektor Josef Jařab. „Zajímavostí je i to, že většina z námi pozvaných vystupujících je rovněž našimi bývalými posluchači. Mezi naše absolventy totiž patří Emil Viklický, Leona Machálková i Jiří Pavlica,“ upřesňuje prorektor Bilík. Sedm desítek neméně význačných absolventů napříč obory, fakultami i ročníky bude navíc slavnostně oceněno za svou práci z rukou rektora Univerzity Palackého Jaroslava Millera. „Pevně věřím, že se v září sejdou nejen oni, ale i tisíce dalších lidí, kteří svůj život a vzdělání neodmyslitelně spojili s naší alma mater a rádi si alespoň na chvíli připomenou všechny krásy Olomouce jako univerzitního města, které u nás nemá obdoby,“ zve na setkání rektor Miller.

Více informací na www.absolventi.upol.cz.Aktuální zpravodajství a publicistiku z Univerzity Palackého najdete na stránkách Žurnálu Online.

Zpravodajství z UP
Vědecko-výzkumná centraVyhledávání studijních oborů na UPAbsolventi UP

Calendar of Events now only on Palacký University's  new webpages

Aktuální konference, kongresy a sympozia na UP
Stránka aktualizována: 04. 04. 2011, Daniel Agnew