18.11.2010, 07:59, Stáří: 14 r.

Dny lusofonní kultury

Autor: Jitka Glosová

22.–25.listopadu pořádá Centrum portugalského jazyka a lusofonní kultury ve spolupráci s Institutem Camões Dny lusofonní kultury. Přednášky v portugalštině i v češtině budou probíhat v prostorách Katedry romanistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, Křížkovského 10.

V pondělí přijede velvyslanec Portugalské republiky José J.P. Gomés zahájit výstavu „Letras e Cores, Ideias e Autores da República“, po které bude následovat beseda se studenty portugalštiny.

Studenty jiných oborů i fakult by mohl zaujmout především fotografický cyklus Jindřicha Štreita, nebo také „České stopy v Brazílii“ Pavla Štěpánka či přednáška překladatelky Šárky Grauové. Pro fanoušky brazilské kinematografie budou v průběhu úterý a středy promítány tři filmy s anglickými titulky a jedna série dokumentů Cidade dos homens – ta ale pouze v portugalštině.

Program